Ukazała się nowa edycja rankingu AD Scientific Index 2024, opartego na danych z Google Scholar, uwzględniający wyniki naukowców z całego świata.
Wśród 66 naukowców z Uniwersytetu Opolskiego, ujętych w tym rankingu, 5-cioro to pracownicy naszego Wydziału. W tym prestiżowym gronie znaleźli się, wymieniając ich w kolejności alfabetycznej: prof. dr hab. Sabina Kaufdr hab. inż. Rafał Matwiejczuk, prof. UO, dr inż. Iwona Pisz, prof. dr hab. Janusz Słodczyk oraz dr Agnieszka Tłuczak.
To dowód na wysoką jakość badań naukowych prowadzonych przez pracowników Wydziału Ekonomicznego reprezentujących szerokie spektrum dyscyplin naukowych. Obecność w rankingu świadczy zarazem o ich znaczącym wpływie na rozwój nauki i dyscyplin, w których podejmują swoje badania.
Wszystkim wymienionym, którzy wypracowali sobie zasłużoną pozycję w gronie światowych badaczy serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszym rozwoju naukowym.