Zaznacz stronę

Biblioteka Wydziału Ekonomicznego

Aktualne komunikaty naszej Biblioteki znajdują się na stronie

https://www.bg.uni.opole.pl

https://www.facebook.com/bibliotekawe/

Godziny otwarcia:

poniedziałek,  piątek: 8:00 – 16:00
wtorek, środa, czwartek: 8:00 – 17:00
sobota (zjazdowe) : 9:00 – 13:00 (otwarte 03.02, 17.02)

Biblioteka Wydziału Ekonomicznego jest specjalistyczną biblioteką naukową, w której gromadzi się i udostępnia książki i czasopisma z zakresu: ekonomii, historii myśli ekonomicznej, zarządzania, marketingu, ekonometrii, finansów, bankowości, rachunkowości, międzynarodowych stosunków gospodarczych, demografii, geografii gospodarczej, ekonomiki przedsiębiorstw, pracy i polityki społecznej oraz szeroko pojętej problematyki społeczno-ekonomicznej. Księgozbiór biblioteki obecnie liczy około 90 tys. książek, czasopism i zbiorów elektronicznych.

 

W ramach Biblioteki Wydziału Ekonomicznego działają:
czytelnia – korzystać z niej mogą wszyscy zainteresowani, zapewnia wolny dostęp do półek, 37 miejsc do pracy indywidualnej i grupowej, oraz 4 stanowiska komputerowe (w tym jedno przystosowane dla osób niedowidzących) z dostępem do Internetu i elektronicznych Baz Danych oraz skaner.
wypożyczalnia – z usług biblioteki mogą korzystać: studenci UO, wszyscy pracownicy, absolwenci oraz emeryci UO, uczniowie olimpijczycy, a także inni pełnoletni użytkownicy.

 

Biblioteka korzysta z zintegrowanego systemu ALMA. Katalog online dostępny na stronie: https://omnis-uo.primo.exlibrisgroup.com/discovery/search?vid=48OMNIS_UOP:48UOP

 

Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego umożliwia korzystanie z multiwyszukiwarki Primo, która posiada wiele przydatnych funkcji: szybkie i intuicyjne wyszukiwanie wszystkich typów publikacji, sprawdzanie dostępności zbiorów w Bibliotece UO i w bibliotekach zlokalizowanych na terenie całej Polski, zawężanie wyników wyszukiwania poprzez wygodne filtry, możliwość otrzymywania powiadomień e-mailowych o dostępności książek, sprawdzanie statusu swoich zamówień, samodzielne prolongowanie wypożyczonych publikacji, zapisywanie historii wypożyczeń, tworzenie spersonalizowanych bibliografii, tworzenie zestawień takich jak listy książek przeczytanych lub do przeczytania.

Użytkownikom zarejestrowanym w systemie bibliotecznym zapewniamy także dostęp w ramach źródeł elektronicznych do Baz Danych, Wirtualnej Biblioteki Nauki, Czasopism i Książek elektronicznych: https://bg.uni.opole.pl/.

Na terenie biblioteki możliwa jest praca na własnym sprzęcie komputerowym, a także dostęp do Wi-Fi – bezprzewodowego Internetu działającego na terenie Wydziału.

ul. Ozimska 46a
45-058 Opole
tel. 77 – 40 16 885 (BIBLIOTEKA)
tel. 77 – 40 16 884 (KIEROWNIK)

Pracownicy Biblioteki Wydziału Ekonomicznego
mgr Elżbieta Kunicka – kierownik
mgr Aleksandra Żyrek
mgr Magdalena Hyper-Domaracka

Biblioteka Wydziału Ekonomicznego - regały

 

 

 

 

 

 

 

Biblioteka Wydziału Ekonomicznego

Biblioteka Wydziału Ekonomicznego - pracownicy

Biblioteka Wydziału Ekonomicznego - czytelnia