W dniu 17 stycznia 2018 roku odbyły się zajęcia plenerowe dla studentów III Logistyki w ramach Ekonomiki transportu z udziałem przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego podczas wykonywania kontroli drogowych na punkcie kontrolnym w Opolu. Zajęcia poprowadziła Pani Inspektor transportu drogowego Iwona Sładkowska.

Podjęte działania edukacyjne miały na celu zaprezentowanie i przybliżenie specyfiki pracy inspekcji transportu drogowego oraz zaprezentowanie specjalistycznego sprzętu jakim na co dzień posługują się inspektorzy.

Studenci byli pod dużym wrażeniem zakresu zadań, skali problematyki obejmującej kontrolę transportu drogowego zarówno w terenie, jak i u przedsiębiorców świadczących usługi transportowe. Docenili również kwalifikacje jakie muszą posiadać inspektorzy transportu drogowego.
Spotkanie teorii z praktyki odbyło się z inicjatywy dr inż. Iwony Pisz oraz dr Sabiny Wyrwich-Płotki.