W dniach 22-24. kwietnia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego przebywał z wizytą prof. dr hab. Norbert Eickhoff z Uniwersytetu w Poczdamie.
W trakcie pobytu, w dniu 24.04 Profesor wygłosił wykład na temat nowej niemieckiej polityki energetycznej. Profesor zastanawiał się, czy obrany w Niemczech kierunek polityki energetycznej, ukierunkowany na intensyfikację wykorzystania alternatywnych źródeł energii będzie stanowił w przyszłości wzorzec globalny czy też jest to narodowa pomyłka?
Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem, a wzięli w nim udział studenci kierunków ekonomicznych oraz germanistyki, studiujący na specjalności prawo i ekonomia.

W trakcie pobytu profesor Norbert Eickhoff spotkał się również z władzami wydziału.
W takcie spotkania omówione zostały perspektywy i możliwości dalszej współpracy.

Do pobrania – wykład prof. dr hab. Norberta Eickhoffa
(format Power Point)

In den Tagen 22-24. April 2017 war an der Ökonomischen Fakultät der Uni Opole prof. dr. hab. Norbert Eickhoff von der Universität Potsdam zu Gast. Im Rahmen des Aufenthaltes, am 24.04, prof. Eickhoff trug ein Vortrag über die Deutsche Energiepolitik vor. Während des Vortrages wurde der Frage aufgeworfen: ob die heutige Energiepolitik Deutschland, die auf die erneuerbare Energiequellen ausgerichtet ist ein Globale Wegweiser oder ehe  eine nationale Fehlentscheidung ist.

Der Vortrag stieß bei den Studenten auf große Interesse. An der Vorlesung nahmen sowohl die Studenten der Ökonomischen Fakultät als auch der Germanistik.
Während des Aufenthaltes wurde auch ein treffen mit den Verträten der Fakultät organisiert, an dem die weitere perspektiven der Zusammenarbeit diskutiert wurden.