W dniach 22-24. kwietnia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego przebywał z wizytą prof. dr hab. Norbert Eickhoff z Uniwersytetu w Poczdamie.
W trakcie pobytu, w dniu 24.04 Profesor wygłosił wykład na temat nowej niemieckiej polityki energetycznej. Profesor zastanawiał się, czy obrany w Niemczech kierunek polityki energetycznej, ukierunkowany na intensyfikację wykorzystania alternatywnych źródeł energii będzie stanowił w przyszłości wzorzec globalny czy też jest to narodowa pomyłka?
Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem, a wzięli w nim udział studenci kierunków ekonomicznych oraz germanistyki, studiujący na specjalności prawo i ekonomia.

W trakcie pobytu profesor Norbert Eickhoff spotkał się również z władzami wydziału.
W takcie spotkania omówione zostały perspektywy i możliwości dalszej współpracy.