W dn. 9-10 maja 2016 gościliśmy na Wydziale Ekonomicznym, dra hab. Macieja Szymczaka, prof. UE w Poznaniu, Prodziekana Wydziału Gospodarki Międzynarodowej. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z prof. dr hab. Stanisławą Sokołowską, Dziekan Wydziału Ekonomicznego. Pobyt w Opolu stał się okazją do spotkania z Profesorem także dla studentów WE, którzy mogli wysłuchać w poniedziałek wykładu zatytułowanego “Ku koncepcji abonamentu mobilności”, włączając się w rozważania nad zaletami i wadami tego rozwiązania. W programie pierwszego dnia pobytu zmieściło się także spotkanie z pracownikami Zakładu Logistyki i Marketingu, na zaproszenie którego Profesor przyjechał do Uniwersytetu Opolskiego.

Drugi dzień wizyty upłynął pod znakiem rozmów na temat współpracy naukowej w obszarze logistyki – w dyskusji zainicjowanej przez Prodziekan WE ds. nauki, dr hab. Sabinę Kauf, prof. UO obok naszego Gościa, wzięła udział także dr hab. Marta Wincewicz-Bosy, prof. UE we Wrocławiu. W tym dniu prof. M. Szymczak spotkał się także z Prorektorem UO ds. nauki i finansów, prof. dr hab. Januszem Słodczykiem.

Liczymy na to, że pobyt profesora Macieja Szymczaka w Opolu przyczyni się do rozwoju owocnej współpracy z Wydziałem Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.