Podobnie jak w ubiegłych latach wszyscy opolscy studenci w październiku mogą skorzystać z rabatów. Wojewódzka Biblioteka Publiczna organizuje akcję pod hasłem „Studencki Październik”.

Przede wszystkim dla studentów przeznaczony jest 100-procentowy rabat na wydanie lub przedłużenie karty bibliotecznej na cały rok. Ponadto otrzymują oni bezpłatny kod do naukowej bazy I-BUK. Październik w bibliotece to także miesiąc abolicji.

Wszystkie przetrzymane egzemplarze książek (od 1 do 4 miesięcy) mogą zostać zwrócone bez ponoszenia regulaminowych konsekwencji. Dla studentów posiadających karty biblioteczne przewidziana jest pomoc w doborze literatury, a także bezpłatne sporządzanie zestawów bibliograficznych do prac semestralnych. Istnieje również możliwość zarezerwowania stanowiska komputerowego z dostępem do Internetu oraz skanera, bezpłatnie i bez ograniczenia czasowego. Ponadto przez cały rok funkcjonują studenckie środy – 50-procentowe zniżki na wydawanie i przedłużanie karty bibliotecznej na rok.