Prezes Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Opolskiego Ewelina Wróbel została uhonorowana stypendium im. Eugeniusza Pietrasiaka. Nagrodę odebrała podczas Gali Sportu Akademickiego, która 18 października 2013r. odbyła się w Lublinie. Jest to pierwsze takie wyróżnienie dla osoby z opolskiego środowiska AZS.

18 października 2013r. w hali sportowo – widowiskowej „Globus” w Lublinie odbyła się Gala Sportu Akademickiego 2013. Uroczystość była okazją do podsumowania Uniwersjady w Kazaniu (6-17 lipca 2013) oraz Akademickich Mistrzostw Świata, Europy i Polski w 2013 roku. W trakcie Gali podsumowano również działalność AZS w sferze sportu powszechnego a za sportowe i organizacyjne osiągnięcia wyróżnione zostały najlepsze uczelnie i kluby AZS.

Wśród nagrodzonych stypendium im. Eugeniusza Pietrasiaka znalazła się pełniąca od roku funkcję Prezesa KU AZS UO Ewelina Wróbel. W uzasadnieniu przyznanej nagrody Zarząd Główny AZS podkreślił jej wkład w dynamiczny rozwój sportu na uniwersytecie, a także w działania wspierające opolskie środowisko AZS.

Ewelina była jedną z pięciu wyróżnionych osób – studentów, którzy swoja pracą, postawą i działaniami budują właściwy wizerunek Akademickiego Związku Sportowego.

Prezes KU AZS UO była koordynatorką wielu wydarzeń sportowych takich jak Dzień Sportu na uniwersytecie czy rajd rowerowy do Turawy. Współpracowała z Klubem Uczelnianym AZS Politechniki Opolskiej przy organizacji Opolskiej Superligi Akademickiej w badmintonie. Jej zaangażowanie zauważono również podczas szkoleń liderów AZS.

KU AZS Uniwersytetu Opolskiego dzięki staraniom Eweliny otrzymał możliwość organizacji półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie, które odbędą się w maju 2014 roku.

Stypendium im. Eugeniusza Pietrasiaka po raz pierwszy przyznano w roku akademickim 1996/1997. Wtedy to dla uczczenia pamięci zmarłego w dniu otwarcia letnich igrzysk olimpijskich w Atlancie szefa polskiej myśli olimpijskiej utworzono fundusz stypendialny jego imienia. Wspiera on osoby działające na rzecz promowania i rozwoju sportu akademickiego.

Marta Wójcik – Wiceprezes KU AZS UO