Dnia 1 czerwca 2016 roku odbył się II-gi etap konkursu wiedzy o logistyce „Od technika do logistyka” zorganizowany przez Międzyuczelniane Koło Naukowe LogPoint.

Wzięło w nim udział 23 uczniów szkół ponad gimnazjalnych: Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu, Zespół Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Opolu, Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich Krapkowice, Zespół Szkół w Zdzieszowicach. W pierwszej części konkursu uczniowie odpowiadali na pytania teoretyczne i rozwiązywali zadania rachunkowe.

Komisja egzaminacyjna w składzie dr inż. Iwona Pisz opiekun Koła Naukowego LogPoint, dr Anna Bruska – były opiekun Koła Naukowego LogPoint, mgr inż. Dariusz Masłowski pracownik Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej wyłoniła 5 osób, które następnie przygotowywały i zaprezentowały case study. Laureatami konkursu zostali: Klaudia Gogolok, Klaudia Kroker, Adrian Kania. Poza podium znaleźli się Łukasz Szczerba i Natalia Ledwig.

Sponsorami konkursu były opolskie przedsiębiorstwa, które ufundowały nagrody dla zwycięzców konkursu: TOGAR (złoty sponsor) – prawo jazdy, Piomar (srebrny sponsor) – tablet, ART-TRANS Gorący Artur (brązowy sponsor) – dysk i słuchawki, Kancelaria Jarosiński Kulinski i Partnerzy (brązowy sponsor).