prof. zw. dr hab. Ewa Bogacka-Kisiel

Pełnione funkcje:

• Kierownik Katedry Finansów i Rachunkowości

Ważniejsze publikacje:

Bogacka-Kisiel Ewa: Pokolenie seniorów jako wyzwanie dla bankowości, w: Nauki ekonomiczne w XXI wieku – dylematy, wyzwania, perspektywy : Jubileusz 70-lecia Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu / Zając Czesław ( red. ), 2017, ISBN 978-83-7695-665-7, ss. 103-110

Bogacka-Kisiel Ewa ( red. ): Pieniądz wirtualny i determinanty jego rozwoju w sferze ekonomii, finansów i prawa : wnioski z badań empiryczych, 2013, Katedra Finansów i Rachunkowości Wydziału Ekonomicznego UO, ISBN 9788360939932, 213 s.

Finanse osobiste. Zachowania – produkty – strategie, (red.), (aut. Ewa Bogacka-Kisiel i in.), PWN, Warszawa 2012 r.

Usługi finansowe w zarządzaniu finansami gospodarstw domowych (red.), (aut. Ewa Bogacka-Kisiel i in.), Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego, Opole 2011 r.

Usługi i procedury bankowe, (red.), (aut. Ewa Bogacka-Kisiel, Krzysztof Antoniewicz), Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Wrocław 2000 r.

Finansowe aspekty działalności państwa w ochronie środowiska, Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Wrocław 1993 r.

Podstawy zarządzania finansami banku komercyjnego (red.), (aut. Ewa Bogacka-Kisiel, Dorota Korenik, Loris Nadotti), Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Wrocław-Perugia 1998 r.