W dniach 12-15 marca 2013 roku z oficjalną wizytą na Państwowy Uniwersytet w Kremenchuku (Ukraina) udał się dr B. Fortuński.

W trakcie pobytu na Uniwersytecie w Kremenchuku dr B. Fortuński wziął udział w obradach plenarnych konferencji pt: „ACTUAL PROBLEMS OF SUSTAINABLE DEVELOPMENT IN MODERN SOCIETY: PROBLEMS AND PROSPECTS”. Dr B. Fortuński brał również udział w rozmowach z Rektorem Mykhaylo Zagirnyak dotyczących współpracy Uniwersytetu Opolskiego z Uniwersytetem w Kremenchuku.

W trakcie tych rozmów omawiano możliwości szerokiej współpracy między naszymi uczelniami. Rozmowy dotyczyły również aktualnych problemów szkolnictwa wyższego na Ukrainie i w Polsce. W trakcie pobytu w Kremenchuku odbyło się również spotkanie dr B. Fortuńskiego ze studentami dotyczące możliwości studiowania na Uniwersytecie Opolskim.

Dr B. Fortuński udzielił również krótkiego wywiadu dotyczącego celu wizyty jak również informacji na temat Uniwersytetu Opolskiego miejscowej prasie. W trakcie pobytu w Kremenchuku dr B. Fortuński odbył również rozmowy z pracownikami UK dotyczące współpracy naszych uczelni.