Pierwsze Certyfikaty z „Transportu Drogowego” TransEdu wydane

31 marca b.r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Ekonomicznego zostały rozdane pierwsze certyfikaty z „Transportu drogowego” TransEdu. Prodziekan Wydziału Ekonomicznego ds. nauki i współpracy z zagranicą dr hab. Sabina Kauf, Prof. UO wręczyła certyfikaty ośmiu studentom II-go stopnia Ekonomii specjalność „Systemy i procesy logistyczne”, którzy uzyskali odpowiednią liczbę punktów.

Certyfikaty potwierdzają zdobytą przez nich wiedzę z obszaru transportu drogowego i stanowią cenne zaświadczenia na rynku pracy. Wirtualna Akademia TransEdu została uruchomiona pod koniec ubiegłego roku. Wiadomości dostępne na platformie TransEdu są podzielone na cztery obszary: Transport drogowy, Spedycję, Magazyn i Zarządzanie ludźmi. Partnerami tego projektu są Polska Unia transportu, Inspekcja Transportu Drogowego. TransEdu jest częścią grupy Logitrans, świadczącej usługi dla całej branży transportowej w Polsce i Europie.

Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego planowane są kolejne edycje testów wiedzy z „Transport drogowego”, „Spedycji”, „Magazynu i Zarządzania ludźmi” Współpraca TransEdu z Uniwersytetem Opolskim została nawiązana przez dr inż. Iwonę Pisz.