W dniu 10 listopada 2022 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego odbyło się spotkanie jubileuszowe pracy naukowo-dydaktycznej prof. Adama Czerwińskiego.
W spotkaniu wzięli udział współpracownicy Pana Profesora, pracownicy Wydziału oraz zaproszeni goście.

Profesor Adam Czerwiński od ponad 25 lat związany jest z Uniwersytetem Opolskim i Wydziałem Ekonomicznym, gdzie prowadził nie tylko badania naukowe, ale także wzbogacał programy i siatki studiów o nowe, jakże istotne we współczesnym świecie zagadnienia związane z zarządzaniem informacją i ekonomiką informacji. Profesor, w trakcie całej swojej kariery naukowej podkreślał rosnące znaczenie informacji oraz dokonujących się przemian w kierunku gospodarki opartej na wiedzy i społeczeństwa informacyjnego. Uhonorowaniem dorobku naukowego Profesora, a zarazem podziękowaniem za lata współpracy było wręczenie publikacji jubileuszowej Informacja – dobro publiczne czy prywatne? Nowe wyzwania.

Panu Profesorowi życzymy wszystkiego najlepszego!