W dniu 6 kwietnia br. odbył się drugi, finałowy etap Wojewódzkiego Konkursu Logistycznego „Od technika do logistyka II”. W finale wzięło udział 30 uczniów z całego województwa opolskiego. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru. Druga część, do której zostało wybranych pięciu najlepszych uczniów, składała się z zaprojektowania centrum logistycznego i przedstawienia swojej koncepcji komisji egzaminacyjnej.

Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Logistycznego  „Od technika do logistyka II” zostali:

I miejsce: Angelika Kozala – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie (nagroda – laptop ufundowany przez firmę Paul Schockemohle Logistics Polska)

II miejsce: Krystian Wręczycki – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie (nagroda – przelot samolotem oraz powerbank ufundowany przez firmę Morawiec Transport i Logistyka)

III miejsce: Krzysztof Kłak  – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie (nagroda – dysk zewnętrzny ufundowany przez firmę Piomar)

Oraz dwa wyróżnienia:
– Marek Chudala – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego “Grota” w Opolu|
– Iwona Swiecznik – Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach

Podczas przerwy uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu przeprowadzonego przez opiekuna honorowego Koła Naukowego dr A. Ingrama, prelegenta z Parku Naukowo – Technologicznego oraz studentów Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej i Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego.

Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy!

Patronat nad konkursem objęło Radio Opole oraz Park Naukowo Technologiczny w Opolu, Sindbad Opole, Kino Helios, Platforma TransEdu, Miasto Opole, Czasopismo Logistyka, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu oraz PartyService.