W dniu 22 stycznia 2015 roku władze Wydziału Ekonomicznego gościły przedstawicieli Uniwersytetów Ukraińskich. W delegacji uczestniczyli prof. dr hab. Kozaczok Yaroslav, prorektor ds. naukowo-wychowawczych Narodowego Uniwersytetu Lotniczego w Kijowie, prof. dr hab. Tsykhovska Ellina, zastępca kierownika Katedry Dziennikarstwa Narodowego Uniwersytetu Lotniczego w Kijowie oraz prof. dr hab. Zarva Viktoria, Rektor Państwowego Berdiańskiego Uniwersytetu Pedagogicznego.
Przedmiotem spotkania z władzami uniwersytetów ukraińskich była możliwość współpracy zarówno na gruncie naukowym jak i dydaktycznym.

W obszarze dydaktyki podjęto rozmowy o perspektywach uruchomienia studiów kończących się uzyskaniem podwójnych dyplomów. W zakresie wymiany naukowej wskazano na możliwości uczestnictwa naukowców z uczelni ukraińskich i opolskich w konferencjach naukowych, wzajemnego publikowania artykułów oraz prowadzenia badań naukowych.