W dniach 27-31 marca br. odbywało się wydarzenie pt. „Tydzień Logistyki”, które zgromadziło ponad 300 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego m.in. z Brzegu, Dobrzenia Wielkiego, Opola czy Kędzierzyna-Koźla oraz studentów Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej. Inicjatywa podjęta została przez międzyuczelniane Koło Naukowe Logistyków „LogPoint” działające na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego oraz na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Panią Prorektor Uniwersytetu Opolskiego dr hab. Izabelą-Pisarek oraz Panią Dziekan Wydziału Ekonomicznego prof. hab. Stanisławę Sokołowską. W ramach tego wydarzenia odbyły się zarówno wykłady prowadzone przez członków Koła Naukowego, jak i przedsiębiorców. W prelekcjach wzięli udział przedstawicieli takich firm jak: PIOMAR, HYLA TRANS, Nanowski – usługi transportowe oraz LUCA Logistics, którzy podzielili się ze słuchaczami wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie logistyki i łańcuchów dostaw. Członkowie Koła Naukowego „LogPoint” przeprowadzili kilka warsztatów oraz gier dla uczestników „Tygodnia Logistyki”, w tym „Grę Piwną”, „Rekiny biznesu”, „Giełdę transportową”. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Opolskiego zorganizował natomiast szkolenie z zakresu zarządzania projektami oraz z negocjacji i rozwiązywania konfliktów, a także z zakładania własnej działalności gospodarczej.

W imieniu uczestników wydarzenia pięknie dziękujemy Pani Przewodniczącej Magdalenie Nowik oraz wszystkim członkom Koła Naukowego „LogPoint”, jak również Pani Małgorzacie Denderze-Gruszka oraz Pani Iwonie Pisz za trud włożony w przygotowanie i realizację tego przedsięwzięcia, które na długo pozostanie w pamięci i przyczyni się do podniesienia poziomu wiedzy odbiorców. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Pani Prorektor dr hab. Izabelą-Pisarek oraz Pani Dziekan prof. hab. Stanisławę Sokołowską za wsparcie tego niezmiernie ważnego wydarzenia.

Zapraszamy do współpracy wszystkich studentów Wydziału Ekonomicznego w ramach działalności Koła Naukowego „LogPoint”. Prosimy o kontakt z dr inż. Iwoną Pisz, opiekunem Koła z ramienia Uniwersytetu Opolskiego. Informacje o działalności Koła można znaleźć na: Facebook.com/sknlogpoint lub pisząc na adres mailowy: skn.logpoint@gmail.com

dr inż. Iwon Pisz