W kolejnej edycji Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego „Professor Opoliensis” nagrodzony został za najważniejszą pracę naukową (Historia budowy i planowania miasta) prof. dr hab. Janusz Słodczyk.

Nagrodzona książka jest zarówno monografią naukową jak i podręcznikiem akademickim kierowanym do studentów wszystkich kierunków kształcących się w zakresie historii urbanistyki. Książka zawiera oryginalne elementy naukowe jest wynikiem pracy oraz pasji naukowej i podróżniczej autora. Jest efektem wieloletnich badań i studiów prof. dr hab. Janusza Słodczyka, które prowadził w miastach wielu regionów świata.

W imieniu władz dziekańskich, pracowników, studentów i przyjaciół Wydziału Ekonomicznego składamy Panu Profesorowi najserdeczniejsze gratulacje.

Uroczyste wręczenie nagród obbyło się 17 października 2014 w Filharmonii Opolskiej.