Festiwal Nauki na Wydziale Ekonomicznym, rozpoczął się od cyklu szkoleń.
W piątek 11 maja, można było zapoznać się z tematyką prawną dotyczącą nieruchomości, inwestycji na giełdzie, zarabiania w Internecie, a także aranżacji wnętrz mieszkalnych.

W niedzielę 13 maja 2018r. odbył się Pikniku Naukowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowano liczne zabawy oraz konkursy. Była to również okazja do spotkania się z pracownikami oraz studentami WE, a także do zapoznania się z ofertą kształcenia na wszystkich kierunkach prowadzonych na Wydziale Ekonomicznym UO. Warsztaty zorganizowane i poprowadzone zostały przez członków Międzyuczelnianego Koła Naukowego „LogPoint“, Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej, Koła Naukowego Ekonomistów. Uczestniczy tych spotkań, otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

W poniedziałek 14 maja br. Wydział Ekonomiczny UO otworzył swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów na kierunkach: Ekonomia, Zarządzanie, Gospodarka Przestrzenna oraz Logistyka. W ramach „Dnia Otwartego” odbyły się zajęcia prowadzone przez wykładowców oraz studentów kół naukowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, wykłady i zajęcia laboratoryjne, w których udział wzięło ponad 240 uczniów.

W dniu 14 maja odbyły się następujące wydarzenia:

• Bitcoin i jego miejsce w ewidencji księgowej
    Prowadzący – Studenci Koła Naukowego Rachunkowości–Wydział Ekonomiczny
  • Biznesplan droga do sukcesu
    Prowadzący – dr Jacek Pieczonka
  • Co to jest GIS? Nowoczesne technologie geoinformacyjne
    Prowadzący – dr inż. Barbara Wiatkowska, dr Edyta Szafranek
  • Ekonomiczne kalambury
    Prowadzący – dr A. Bobrowska, mgr M. Musiał
  • Fundusze inwestycyjne bez tajemnic
    Prowadzący – dr B. Chorkowy
  • Gra logistyczna TransEdu
    Prowadzący – dr inż. I. Pisz, dr S. Wyrwich-Płotka, Międzyuczelniane Koło Naukowe LogPoint: Samanta Pasłąwska
  • Gra piwna
    Prowadzący – Studenci Międzyuczelnianego Koła Naukowego LogPoint: Mateusz Malaga, Magdalena Nowik
  • Jak działa Internet?
    Prowadzący – dr inż. Marcin Krzesaj
  • Magazynowanie istotnym procesem w logistyce
    Prowadzący – Studenci Międzyuczelnianego Koła Naukowego LogPoint: Marta Gwazda, Joanna Woźniak
  • Mała księgowość
    Prowadzący – Studenci Koła Naukowego Rachunkowości– Wydział Ekonomiczny
  • Wybór dostawcy
  • Zadania ekonomiczne i praktyczne dla ciekawskich
    Prowadzący – dr A. Ostrowski
  • Zaprojektuj swoje osiedle!
    Prowadzący – Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej–Wydział Ekonomiczny

W murach budynku gościliśmy uczniów szkół średnich z województwa opolskiego (Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie) oraz Opola (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II, Zespół Szkół Mechanicznych oraz Zespół Szkół Ekonomicznych).

dr inż. Marcin Krzesaj
dr Daniel Rodzeń