Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż 5 kwietnia 2024 r. ogłoszono XVI edycję Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych.

W związku z tym, czy mógłbym prosić o upowszechnienie tej wiedzy poprzez przekazanie jej osobom potencjalnie zainteresowanym udziałem w konkursie, kontakt bezpośredni lub media elektroniczne i społecznościowe?

Celem konkursu jest zwiększanie zainteresowania studentów, absolwentów i pracowników naukowych tematyką makroekonomii i finansów, w szczególności polityki pieniężnej i rynków finansowych.

W konkursie mogą wziąć udział autorzy prac magisterskich obronionych na uczelniach na terenie Polski w terminie od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. Prace na konkurs mogą być zgłaszane przez autorów, a także − za ich zgodą – przez promotorów oraz uczelnie.

Zgłoszenia są przyjmowane do 14 czerwca 2024 r.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu zostały umieszczone na stronie NBP pod adresem: www.nbp.pl/konkursy.