W dniach 27.-31.5.2024 w Palermo, we Włoszech studenci kierunku Ekonomia uczestniczyli w pierwszej części programu: Blended Intensive Programme pt. “Understanding Spatial Inequalities: Mechanisms and Implications“.

Głównym organizatorem programu jest Uniwersytet w Palermo, Katedra Biznesu i Statystyki, a uczelniami partnerskimi m.in. Uniwersytet Opolski, Wydział Ekonomiczny (Katedra Rynku Pracy i Polityki Społeczno-Ekonomicznej), Uniwersytet w Walencji, Uniwersytet w Burgundii, Uniwersytet Johana Gutenberga w Moguncji i inne. Projekt jest realizowany w ramach Pracowni sojuszu FORTHEM: „Resilience, Life Quality, and Demographic Change”. Koordynatorami Pracowni, jak i programu BIP po stronie Uniwersytetu Opolskiego, są: dr hab. Dominika Malchar-Michalska, prof. UO oraz dr Wojciech Goleński.

Nasz Wydział reprezentowali w Palermo studenci kierunku Ekonomia: Natalia Ochwat i Dominika Pawelec, w tym modułu International Business: Badr Eddine Zoutani, Mohammed Mohammendur Berhanu, Aloui Walid, Fellag Ariouet Ahmed Soufyane, Oleksanra Tarasiuk.

Podczas tygodniowego pobytu w Palermo studenci uczestniczyli w wykładach i warsztatach z zakresu uwarunkowań nierówności przestrzennych w miastach, metod analizy danych czy projektowania kwestionariusza ankiety. Studenci pracowali metodą projektową w międzynarodowych zespołach. Zaprojektowali i przeprowadzili badania własne, tj. wywiady z lokalnymi mieszkańcami w dzielnicach odznaczających się największym zróżnicowaniem pod kątem dysproporcji społecznych. Wyniki prac będą prezentowane w drugiej części programu.

Był to intensywny tydzień wykładów i warsztatów, ale nie zabrakło czasu na integrację i korzystania z walorów i atrakcji Sycylii.

Do pobrania: Program