Rozpoczęliśmy zapisy do nowego projektu jakim jest „Program płatnych praktyk w organizacjach mniejszości niemieckiej”
Projekt skierowany jest dla studentów w wieku 18-25 lat. W ramach projektu studenci mają możliwość odbycia od 20 do 56 godziny praktyk w jednej z organizacji mniejszości niemieckiej.
Praktyki można realizować w okresie od maja do końca października 2024 r. Czas realizacji praktyk nie może przekraczać 3 miesięcy. Wynagrodzenie za godzinę praktyk wynosi 28,10 zł/brutto. W programie może wziąć udział maksymalnie 16 osób.

W ramach projektu zapewniamy:

• elastyczny grafik – ilość godzin oraz grafik pracy studenci będą ustalać indywidulanie razem z organizacją przyjmującą na praktyki;
  • wsparcie coacha – w ramach projektu każdy uczestnik odbędzie 3 rozmowy coachingowe (online), które pomogą w planowaniu własnej drogi zawodowej i rozwoju osobistego. Rozmowy odbywają się przed, w trakcie i po odbyciu praktyk.
  • zaświadczenie  – każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie odbycia praktyk.

Organizacje mniejszości niemieckiej zajmują się organizacją wielu różnych projektów, tj. np. projekty młodzieżowe, szkoleniowe, międzynarodowe czy historyczne. Jest to idealna okazja aby poznać jak wygląda praca projektowa oraz jak działają organizacje pozarządowe. Do uczestnictwa w programie mogą się również zgłosić osoby z zacięciem dziennikarskim – jedna z organizacji posiada własne wydawnictwo i prowadzi program telewizyjny

Link do zapisów: https://forms.gle/YJSUdtjtrZfQYyXM7

Szczegółowych informacji udziela: