W dniu 28 czerwca 2019 roku, Uniwersytet Opolski gościł delegację z Guangxi University of Finance and Economics z Chin wraz z przedstawicielami Chinese Institute of International Cooperation. W wizycie uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz Wydziału Ekonomicznego Pani Prodziekan d/s nauki i współpracy z zagranicą dr hab. Sabina Kauf prof. UO, Prodziekan d/s kształcenia i studentów, dr Bartosz Chorkowy oraz dr Agnieszka Dembicka-Niemiec w roli koordynatora kierunków Economics oraz Spatial Management.
Po stronie partnerskiej w spotkaniu uczestniczyli:

Pani Pan Hui –  Vice President of Guangxi University of Finance and Economics,
Pani Chi Zhaomei – Dean of School of International Education,
Pani Lu Zhenju – Vice Dean of Institute for Maritime Silk Road and Guangxi Regional Development,
Pan Zhang Jianzhong – Director of Department of Academic Research,
Pan Wang Hongtao – Vice Dean of School of Foreign Languages for Business
Pani Deng Fengchi – Teacher of International Cooperation and Exchange.

Rezultatem  spotkania była wymiana informacji w zakresie podjęcia studiów przez studentów obu uczelni jak też kooperacji w zakresie wspólnych badań naukowych i uczestnictwa w międzynarodowych konferencjach organizowanych na Wydziale Ekonomicznym i Guangxi University of Finance and Economics.