W dniach 06-16.12.2013 r. dr Dominika Malchar-Michalska przebywała w Xiamen w Chinach, gdzie uczestniczyła w prestiżowych warsztatach naukowych dla młodych naukowców z zakresu analizy instytucjonalnej.

Warsztaty zostały zorganizowane przez the Ronald Coase Institute przy współpracy z Xiamen University. Wykładowcami byli najwybitniejsi współcześni przedstawiciele ekonomii instytucjonalnej tj. prof. Lee Benham (Washington University), prof. Sebastian Galiani (University of Maryland), prof. John Nye (Mason University), prof. Marc Law (University of Vermont), prof. Gary Libecap (University of California), prof. Cheryl Long (Xiamen University), Maroš Servátka (University of Canterbury), Philip Keefer (The World Bank), Colin Xu (The World Bank), Mary Shirley oraz Alexandra Benham (the Ronald Coase Institute). Do udziału w warsztatach zakwalifikowano 26 młodych naukowców z całego świata m.in. USA, Rosji, Niemiec, Chin, Włoch, Peru, Singapuru, Korei Południowej (jedyną uczestniczką z Polski była dr Dominika Malchar-Michalska).

Podczas warsztatów dr Dominika Malchar-Michalska zaprezentowała koncepcję realizowanego projektu badawczego oraz dotychczasowe wyniki prowadzonych badań.

dr Dominika Malchar-Michalska