29. listopada odbył się finał 7 edycji Igrzysk Ekonomicznych organizowanych przez Koło Naukowe Ekonomistów UO. Igrzyska ekonomiczne to konkurs, mający na celu sprawdzenie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów i uczennic szkół średnich z województwa opolskiego. Spośród prawie 80 uczniów i uczennic szkół średnich 1 etapu wyłoniono dziesiątkę najlepszych osób, którzy zmierzyli się w 2 etapach: rundzie kwalifikującej w formie 1 z 10, a następnie debacie oksfordzkiej. W jury oceniającym zasiedli dr Bartosz Fortuński, dr Maja Krasucka, dr Agnieszka Bobrowska, dr hab. Marta Maciejasz, prof. UO, dr Bartosz Chorkowy, dr hab. Edyta Szafranek, prof. UO oraz prof. dr hab. Sabina Kauf.
1. miejsce z nagrodą główną o wartości 600 zł zajął Jan Duliniec z Publicznego Liceum Ogólnokształcące nr III w Opolu
2. miejsce z nagrodą o wartości 350 zł zajął Tobias Wąsik z Zespółu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu
3. miejsce z nagrodą o wartości 250 zł zajęła Agnieszka Poloczek z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich!
4. miejsce zajęła Kinga Kurc z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu
5. miejsce zajął Jan Sosnowski z Publicznego Liceum Ogólnokształcące nr III w Opolu
6. miejsce zajął Mateusz Konik z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu
7. miejsce zajęła Daria Skiba z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu
8. miejsce zajęła Blanka Sosnowska z Publicznego Liceum Ogólnokształcące nr III w Opolu
9. miejsce zajął Klaudiusz Bewko z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu
10. miejsce zajęła Julia Wilczewska z Publicznego Liceum Ogólnokształcące nr III w Opolu
Wszyscy uczestnicy i uczestniczki otrzymali także nagrody z Województwa Opolskiego oraz Wydziału Ekonomicznego UO. Serdeczne gratulacje!
Nagrody zostały sfinansowane przez Agencję Pracy APN. Wydarzenie jest współorganizowane z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Polskim Towarzystwem Ekonomicznym Oddział w Opolu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli prof. dr hab. Marek Masnyk, Uniwersytet Opolski, dr Bartosz Chorkowy, Wydział Ekonomiczny Uniwersytet Opolski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Rafał Bartek, Prezydent Miasta Opole Arkadiusz Wiśniewski oraz Pani Dyrektor Janina Kuźmicka, Urząd Statystyczny w Opolu.