Wykład mgr. inż. Mirosława Wolskiego pt. „Środowisko angażujące Współpracowników o poziom bliżej; to efektywność i kultura organizacji o poziom wyżej”

Pan Mirosław Wolski, Dyrektor Techniczny, Prezes Zarządu, a obecnie w Radzie Nadzorczej firmy Schattdecor, wygłosił 9 grudnia 2021 roku wykład otwarty o budowaniu w firmie „Środowiska angażującego”. W prelekcji uczestniczyli studenci Wydziału Ekonomicznego UO, którzy dowiedzieli się, jak funkcjonuje Schattdecor oraz w jaki sposób troszczy się o rozwój swoich pracowników.
Jako lider w branży zadrukowanych powierzchni dekoracyjnych, firma jest dumna z niezwykle wysokiego poziomu aktywności i kreatywności wszystkich zatrudnionych w niej osób. Jak zapewniał Pan Wolski, firmę wyróżnia indywidualne podejście do każdego pracownika, a różnorodność jest bardzo ceniona. Schattdecor od lat rozwija się, bazując na partnerskim podejściu procesowym, co zaowocowało wieloma inicjatywami, w tym realizacją nowatorskiego projektu, nazwanego przez samych pracowników „Moje Miejsce w Schattdecor – MMS”. Koncepcja ta daje możliwość szczególnej organizacji pracy, związanej z podejmowaniem osobistej odpowiedzialności za własne miejsca pracy, a więc i z wyjątkowym zaangażowaniem zatrudnionych.

Po wykładzie prelegent odpowiadał na pytania słuchaczy dotyczące sposobów motywowania nowych pracowników, a nawet dyskusyjnych wad przyjętego przez firmę podejścia.
W imieniu społeczności akademickiej Uniwersytetu Opolskiego dziękujemy za inspirujące wystąpienie.

Opracowanie dr Sabina Macioszek, UCTWiT UO