Dnia 23 lutego na Wydziale Ekonomicznym gościł Viceprezydent Uniwersytetu w Poczdamie prof. dr  Florian J. Schweigert, który spotkał się z panią prof. dr hab. Stanisławą Sokołowską – dziekanem wydziału, dr hab. Sabiną Kauf, prof. UO – prodziekanem ds. nauki i współpracy z zagranicą oraz dr Bartoszem Chorkowym –  prodziekanem ds. kształcenia i studentów. Przedmiotem spotkania było omówienie dotychczasowych osiągnięć w zakresie współpracy pomiędzy WE UO a Wydziałem Społeczno-Ekonomicznym Uniwersytetu w Poczdamie. Pan Viceprezydent bardzo pozytywnie odniósł się do dotychczasowych osiągnięć, zwłaszcza w zakresie trwającej już od prawie 30-lat wymiany studenckiej i corocznych seminariów naukowo-dydaktycznych. Ważnym punktem rozmów było tworzenie nowych, obcojęzycznych programów i kierunków kształcenia, które mogłyby być interesujące również dla studentów poczdamskich.
Zmiany pokoleniowe dokonujące się na obydwu uczelniach skłoniły także rozmówców do rozmów na temat przyszłości współpracy, tak by mogła być ona kontynuowana a dotychczasowe osiągnięci pomnażane.