Dla wszystkich ochotników programu Legia Akademicka, którzy jeszcze nie zapisali się na 28 dniowe przeszkolenie w ramach Zasadniczej Służby Ochotniczej.  I etap szkolenia możliwy jest do wykonania jedynie w dwa tygodnie. Po ukończeniu tego szkolenia można zgłaszać się na moduł podoficerski Legii Akademickiej.
Poprzez stronę trenujjakzolnierz.wp.mil.pl rejestrujemy się do 11 maja 2023 r. do 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu.
W dniu 13 i 14 maja 2023 – w 10 Brygadzie Logistycznej nastąpi zaznajomienie z warunkami,  i wyznaczenie dla kobiet terminu komisji w celu przydziału kategorii zdrowia (nie jest konieczny nocleg w jednostce)
14 dniowe płatne szkolenie (otrzymamy żołd 130 zł za dzień szkolenia) od 6-19 sierpnia w 10 Brygadzie Logistycznej, zakończone zostanie przysięgą wojskową. W ten sposób zaliczamy również praktyki studenckie na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne!
Po ukończeniu zgłaszamy się w październiku 2023 r. do koordynatora LA UO na moduł podoficerski.
Koordynator LA UO
ppłk rez. dr Jacek Taborski