II edycję Międzynarodowego Letniego Uniwersytetu „UNISUM” organizowaną przez Uniwersytet „Haxhi Zeka” w Peji (Kosowo) możemy uznać za zamkniętą. W tym roku w warsztatach wzięło udział siedmioro studentów z Wydziału Ekonomicznego. Wszyscy ukończyli co najmniej dwa kursy spośród dziewięciu oferowanych w ramach UNISUM i otrzymali międzynarodowe certyfikaty. Zatem śmiało można stwierdzić, że założony cel uzyskania nowych kompetencji można uznać za osiągnięty. Oprócz tego dwutygodniowy pobyt w Kosowie obfitował w wiele wydarzeń i atrakcji, a co najważniejsze był okazją do nawiązania nowych kontaktów, a nawet przyjaźni.
Spośród około stu uczestników za wybitne osiągnięcia wyróżnionych została dwójka studentów. Jednym z nich był student III roku kierunku International Business Daniel Somiari, któremu udało się z powodzeniem ukończyć aż cztery kursy, zaś niemal niezwłocznie po powrocie z Kosowa obronić pracę licencjacką. Jest to spektakularne zwieńczenie trzech lat studiów, czego wszyscy serdecznie mu gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy, studenci i jedna z prowadzących zajęcia w ramach Szkoły dr Laura Płatkowska-Prokopczyk, wrócili bezpiecznie do domów, bogatsi o nowe doświadczenia i całą masę miłych wspomnień.
Kto wie?
Być może za rok uda się to powtórzyć?