Zaznacz stronę

W dniach 31.05-04.06.2019 odbył się XVII Festiwal Nauki.

Na Wydziale Ekonomicznym, rozpoczął się w NOC NAUKI (31 maja). W tym dniu przeprowadzono szereg interesujących szkoleń i warsztatów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z rozliczania czasu pracy kierowców, zakładania i rozliczania działalności gospodarczej, zadłużania przedsiębiorstwa, a także projektowania i aranżacji wnętrz oraz zarabiania w Internecie. Wszystkie zajęcia były bezpłatne, zakończone certyfikatem.

W niedzielę 2 maja 2019r. odbył się Piknik Naukowy dla dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowano liczne zabawy oraz konkursy. Prawdziwą furorę zrobiły dużej wielkości puzzle polskich banknotów. Była to również okazja do spotkania się z pracownikami oraz studentami WE, a także do zapoznania się z ofertą kształcenia na kierunkach prowadzonych na Wydziale Ekonomicznym UO. Wydarzenie prowadzili studenci z Koła Naukowego Ekonomistów oraz Koła Naukowego Rachunkowości. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

4 czerwca był dniem Otwartym na Wydziale Ekonomicznym. W tym dniu odbyły się wykłady i warsztaty przygotowane przez pracowników. Spotkanie to było również okazją dla uczniów szkół średnich do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wydziału Ekonomicznego. W tym celu studenci z Koła Naukowego Ekonomistów i Koła Naukowego Rachunkowości przygotowali interesujące stanowiska wystawiennicze.

W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki w dniu 13 czerwca odbyła się wizyta przedstawicieli Wydziału Ekonomicznego w szkole średniej – Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu z interesującym wykładem na temat bilansu i jego składników, oraz grą ekonomiczną „Mała Księgowość” – autorstwa Koła Naukowego Rachunkowości.

Daniel Rodzeń
Koordynator XVII Opolskiego Festiwalu Nauki na Wydziale Ekonomicznym