Katedra Geografii Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej zaprasza na seminarium pod hasłem OPOLSKI DZIEŃ INFORMACJI GEOGRAFICZNEJ „PLANUJ PRZESTRZEŃ – nowoczesne technologie GIS w gospodarce przestrzennej” pod patronatem honorowym Prof. dr hab. Janusza Słodczyka Prorektora Uniwersytetu Opolskiego do spraw nauki i finansów

Patronat merytoryczny

Zapraszamy na Opolski Dzień Informacji Geograficznej „PLANUJ PRZESTRZEŃ – nowoczesne technologie GIS w gospodarce przestrzennej”, który odbędzie się 15 grudnia br. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego.

W ramach seminarium odbędą się wykłady i pokazy adresowane do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentów i innych zainteresowanych. Zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania stosowane do pozyskiwania danych przestrzennych, w tym oprogramowanie GIS, skaning laserowy, modelowanie 3D, drony i nowoczesny geodezyjny sprzęt pomiarowy.

Celem seminarium jest popularyzacja nowego podejścia do planowania przestrzeni, w której żyjemy, poprzez GIS oraz zapoznanie osób w różnym wieku z możliwościami wykorzystania Systemów Informacji Geograficznej.

Seminarium będzie podzielone na dwie części: pierwsza dotyczy nowoczesnych rozwiązań pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania danych przestrzennych. Natomiast druga poświęcona zostanie praktycznej nauce (warsztaty) obsługi platformy ArcGIS oraz pokazom nowoczesnego sprzętu geodezyjnego.

W ramach seminarium zostaną również przedstawione informacje dotyczące specyfiki kształcenia na kierunku Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Opolskim oraz perspektywy zawodowe absolwentów tego kierunku studiów.

Zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do uczestnictwa w seminarium i w warsztatach. Wyrażamy nadzieję, że program seminarium wyjdzie naprzeciw zapotrzebowaniom uczniów i studentów, którym bliskie są zagadnienia związane z możliwościami wykorzystania Systemów Informacji Geograficznej w różnych dziedzinach życia.

Z Wyrazami Szacunku,
w imieniu Komitetu Organizacyjnego
dr Edyta Szafranek
dr inż. Barbara Wiatkowska

opole_panorama2016

PROGRAM SEMINARIUM
Data:
15.12.2016 r., godz. 09:00 13:30
Miejsce:
Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego, ul. Ozimska 46a, Opole
Organizator:  Katedra Geografii Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

Wydział Ekonomiczny, Uniwersytet Opolski

0900– 0910 –   Prof. dr hab. Janusz Słodczyk, Prorektor Uniwersytetu Opolskiegootwarcie Seminarium

0910– 0930 –   dr Edyta Szafranek, Uniwersytet Opolski „Profil  kształcenia na kierunku Gospodarka  Przestrzenna Uniwersytetu Opolskiego oraz perspektywy zawodowe absolwentów”

0930– 1000  –   Anna Bundz, Esri Polska Sp. z o.o. „Technologia GIS w planowaniu przestrzennym”

1000– 1030  –   Maciej Bober, TPI Sp. z o.o. „Rozwiązania pomiarowe firmy TPI. Nowości w technologii skanowania 3D”

1030 – 1100  –   Jerzy Koronczok, AGROCOM Polska „Bezzałogowe systemy latające w zadaniach rolnictwa precyzyjnego”

1100– 1130   –   dr inż. Barbara Wiatkowska, Uniwersytet Opolski „Modelowanie kartograficzne przestrzeni z zastosowaniem GIS”

1130– 1330  –   Warsztaty z wykorzystaniem oprogramowania GIS – Esri Polska Sp. z o.o.  Pokaz sprzętu geodezyjnego – TPI Sp. z o.o.

1330          –   Poczęstunek

Uczestnictwo w seminarium należy zgłosić do 10 grudnia 2016 r.

Osoba do kontaktu:
dr inż. Barbara Wiatkowska

mail: bwiatkowska@uni.opole.pl

Zgłoszenie: dla grup zorganizowanych prosimy o podanie liczby uczniów i opiekunów

Linki:

Galeria – OPOLSKI DZIEŃ INFORMACJI GEOGRAFICZNEJ „PLANUJ PRZESTRZEŃ – nowoczesne technologie GIS w gospodarce

foto: Sebastian Marcinkowski