W dniu 15 XII 2020 słuchacze Uniwersytetu Opolskiego mieli okazję uczestniczyć w zdalnej wizycie studyjnej w firmie Miebach Consulting Sp. z o.o. z Gliwic (https://www.miebach.com/en/locations/#/poland), będącej oddziałem niemieckiego przedsiębiorstwa zajmującego się doradztwem logistycznym, dziś obecnego w 21 krajach świata. Z ciekawą ścieżką rozwoju przedsiębiorstwa można zapoznać się na stronie Miebach Consulting – the supply chain engineers. Spotkanie nad którego przebiegiem ze strony Miebach czuwał p. Łukasz Jatta, a po stronie UO dr Anna Bruska pozwoliło studentom, przede wszystkim kierunków logistyka oraz zarządzanie, poznać charakter działalności doradczej w obszarze usług logistycznych dzięki spotkaniu z doborowym gronem ekspertów firmy.

Profil działalności przedsiębiorstwa oraz umiejętności poszukiwane u potencjalnych pracowników przedstawił p. Jacek Olszewski (Senior Principal) Działalność w zakresie transformacji łańcuchów dostaw i budowania strategicznej koncepcji łańcucha dostaw dla klientów przedstawił p. Kamil Kwaśniok (Senior Consultant). Podejście do projektowania obiektów logistycznych stosowane przez Miebach Consulting Sp. z o.o. oraz wyzwania tego procesu przedstawiali pp. Marcin Mazurek (Principal) oraz Szymon Olszewski (Senior Consultant). W tajniki realizacji projektów i automatyzacji łańcucha dostaw wprowadzał słuchaczy p. Łukasz Jatta (Senior Principal&Partner). Zwięzłym i efektownym, a przy tym dającym do myślenia i zachęcającym do bliższego poznania firmy prezentacjom, oprócz studentów przysłuchiwali się również pracownicy Wydziału Ekonomicznego: dr inż. Iwona Pisz, dr Sabina Wyrwich-Płotka oraz mgr Nataliia Boichuk.

Zainspirowani wizytą studyjną studenci zainteresowani działalnością przedsiębiorstwa mogą aplikować o miejsce na praktykę zawodową lub – jak podpowiadali eksperci z Miebach Consulting – nawiązać współpracę już na etapie przygotowywania pracy dyplomowej. Miebach Consulting Sp. z o.o. tworzy przyjazne środowisko pracy nastawione na rozwój zawodowy i dające możliwości współdziałania w międzynarodowym zespole w licznych lokalizacjach firmy, którego oddziały istnieją na całym świecie.

Ciesząc się z zaproszenia do przedsiębiorstwa, mimo iż tym razem miało ono wirtualny charakter liczymy na kolejne okazje do spotkania i dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem łańcuchów dostaw z ekspertami Miebach Consulting Sp. z o.o.

Opracowanie: Anna Bruska
Konsultacja: Łukasz Jatta