W dniu 5 grudnia br. w Warszawie odbyło się uroczyste plenarne posiedzenie Komitetu Nauk o Pracy i Polityki Społecznej Polskiej Akademii Nauk, KNoPiPS. Uczestniczyły w nim członkinie Komitetu dr hab. Agata Zagórowska, prof. UO oraz dr hab. inż. Dominika Malchar-Michalska, prof. UO. Pierwsza część posiedzenia poświęcona była jubileuszowi 40-lecia pracy naukowej prof. dr hab. Gertrudy Uścińskiej przewodniczącej Komitetu oraz Prezes ZUS. Pani prof. Agata Zagórowska złożyła, w imieniu prof. dr hab. Marka Masnyka, JM Rektora UO, a także Katedry Rynku Pracy i Polityki Społecznej UO, gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Druga część posiedzenia dotyczyła podsumowania prac Komitetu w bieżącym roku. Podkreślono znaczenie wydarzenia, jakim było posiedzenie plenarne Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN połączone z konferencją naukową współorganizowaną z Uniwersytetem Opolskim. Zaprezentowano wówczas wyniki badań Sekcji Regionalnej Badań Społecznych KNoPiPS pt. Motywy wyboru studiów i aktywności zawodowej studentów w czasie pandemii COVID-19. Projekt ten koordynowany jest przez prof. Agatę Zagórowską i prof. Dominikę Malchar-Michalską. Na koniec wskazano na najważniejsze wyzwania wobec polityki społecznej, a także zadania Komitetu w nowym roku.