W dniach od 25 do 29 kwietnia na Uniwersytecie Opolskim odbył się ostatni etap projektu „Kompetentny student – ​​doświadczony absolwent”. Projekt Akademickie Partnerstwo Międzynarodowe jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) i koordynowany przez Uniwersytet Opolski. Wydarzenie to stało się również okazją do spotkania delegatów Uniwersytetu Haxhi Zeka w Peja w Kosowie z przedstawicielami Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego.

W spotkaniu wzięli udział: Prof. Ibish Mazreku – były prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej i Zapewnienia Jakości (Wydział Ekonomiczny), Prof. Edmond Beqiri – obecny prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej i Zapewnienia Jakości, Prof. Halit Shabani – Dziekan Wydziału Ekonomicznego. Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego reprezentowali: dr Bartosz Chorkowy – Dziekan WE, dr Agnieszka Bobrowska – zastępca Dziekana WE, dr Laura Płatkowska-Prokopczyk – moderator projektu „Kompetentny student – ​​doświadczony absolwent” i dr Robert Poskart.

Pokłosiem spotkania jest decyzja o współpracy, której pierwszy etap rozpocznie się już 24 czerwca 2022 roku. I tutaj spieszymy z dobrymi wieściami dla studentów. Uniwersytet Haxhi Zeka organizuje 1. Międzynarodowy Letni Uniwersytet UNISUM w Peja w Kosowie, do którego ruszył właśnie nabór dla studentów z całego świata. Studenci zainteresowani poznawaniem nowych rzeczy, poszerzaniem swojej wiedzy i horyzontów, odkrywaniem nowych możliwości i wyzwań, mogą skorzystać z 6 kursów prowadzonych przez krajową i międzynarodową kadrę nauczycielską, takich jak:

• Zarządzanie Bankiem i Finansami;
  • Zagadnienia komunikacji w zarządzaniu zasobami ludzkimi;
  • Turystyka miejska;
  • Przemoc wobec kobiet: prawa człowieka, polityka i techniki badawcze;
  • Saksofon;
  • Gitara.

Międzynarodowy Letni Uniwersytet UNISUM potrwa do 8 lipca. Po ukończeniu studenci otrzymają certyfikat uczestnictwa.

Zarówno udział w Projekcie, jak i koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywa organizator. Studenci ponoszą jedynie koszty dojazdu. Dziekan WE oferuje pomoc w reorganizacji sesji egzaminacyjnej.

W wydarzeniu weźmie też udział dr Laura Płatkowska-Prokopczyk. Będziecie zatem pod dobrą opieką.

Link do rekrutacji: https://unhz.eu/open-call-for-students/?fbclid=IwAR0Q_fwbFrme1bd6nQi6lj2BvhmQ-1VYw6-cUWZofpVkDfNESZABpYPhp-w

Pospieszcie się, bo rekrutacja trwa tylko do 31.05.2022, zaś tylko w tej edycji nie musicie ponosić kosztów uczestnictwa. Nie przegapcie okazji do rozwoju i nowych doświadczeń 🙂