Ogólnopolska Gra o Karierę

Szanowni Państwo,

w tym roku już po raz szósty organizowana jest ogólnopolska Gra o Karierę. W ubiegłym roku na forum Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP dyskutowaliśmy nad wprowadzeniem pewnych zmian, które przyczyniłyby się do uatrakcyjnienia i spopularyzowania wydarzenia. Podjęte zostały trzy bardzo istotne decyzje.

  1. Zmiana terminu Gry o Karierę. W tym roku odbędzie się ona w dniach od 6 do 10 marca.  
  2. Modyfikacja formuły GoK. Otóż, codziennie w godzinach 12-13 w ramach pasma wspólnego odbywać się będzie jedno wydarzenie online kierowane do wszystkich studentów i absolwentów – prosimy o promocję wydarzeń pasma wspólnego wśród studentów. Formuła online pozwoli na dostęp do wydarzenia wszystkim zainteresowanym z całego kraju. Łącznie, od poniedziałku do piątku, odbędzie się 5 wydarzeń pasma wspólnego. Z nadesłanych propozycji Komisja wybrała
    • 6/03/2023 r. (poniedziałek), godz. 12-13: „Komunikacja jako kluczowa kompetencja w projektowaniu ścieżki kariery”
    • 7/03/2023 r., (wtorek) godz. 12-13: „Pozyskiwanie funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej”
    • 8/03/2023 r., (środa), godz. 12-13: „Wszystko co musisz wiedzieć o działalności gospodarczej w 2023 roku”
    • 9/03/2023 r. (czwartek), godz. 12-13: „Czy roboty zabiorą nam pracę? Trendy i kierunki zmian na rynku pracy”
    • 10/03/2023 r. (piątek), godz. 12-13: „Etat – czy własna firma, co wybrać w dzisiejszych czasach? – debata”

Zachęcamy, aby nadesłane tematy, które nie zostały wybrane do „pasma wspólnego”, realizować w formule online w pozostałych godzinach (innych niż od 12 do 13).

  1. Powstanie nowej strony internetowej Gry o Karierę! Dzięki uprzejmości Uniwersytetu Szczecińskiego od tego roku wszystkie informacje o Grze o Karierę znajdą Państwo pod adresem graokariere.usz.edu.pl

Nowa strona umożliwia samodzielne wprowadzanie wydarzeń do kalendarza za pomocą specjalnego formularza.

Instrukcja dodania wydarzenia dostępna jest po wejściu w zakładkę Zaloguj się lub Dodaj wydarzenie. Po weryfikacji przez administratorów strony wydarzenie zostanie opublikowane. Po pojawieniu się wydarzenia na stronie można je samodzielnie edytować, tak by np. wprowadzić ewentualne zmiany, poprawki, itp.

Przypominamy, że hasłem przewodnim tegorocznej Gry o Karierę jest Etat czy własna firma – wybierz swoją drogę kariery.

Forma wydarzeń organizowanych poza pasmem wspólnym jest dowolna (online, stacjonarna, hybrydowa). W ramach projektu w zajęciach mogą wziąć udział studenci ze wszystkich uczelni biorących udział w inicjatywie. Wydarzenia mogą być prowadzone przez pracowników Biura Karier, pracodawców z którymi Państwo współpracujecie, absolwentów Państwa uczelni lub innych ekspertów zewnętrznych/wewnętrznych.

Liczba organizowanych wydarzeń przez pojedyncze Biuro jest dowolna – może to być np. jedno szkolenie lub jeden dzień przeznaczony na konsultacje dokumentów aplikacyjnych, itp.

Biuro Karier zgłaszające dane wydarzenie odpowiada za jego organizację i przeprowadzenie, w tym za zaproszenie trenerów/ekspertów, nabór uczestników, dostarczenie narzędzia online lub zapewnienie miejsca, w którym wydarzenie ma się odbyć i wszystkie pozostałe kwestie związane z organizację wydarzenia). Biura Karier zainteresowane udziałem w projekcie mają dowolność w zakresie proponowania tematów spotkań.

„Gra o Karierę” zakłada wspólną szatę graficzną i logo dla materiałów wykorzystywanych do promocji eventów organizowanych w ramach projektu w celu budowania spójnego wizerunku. Materiały graficzne do wykorzystania przesyłam w załączeniu (folder zip).

Zachęcam do linkowania strony www.graokariere.usz.edu.pl na stronach internetowych, w mediach społecznościowych i innych kanałach informacyjnych, aby studenci mieli okazję dowiedzieć się o innych wydarzeniach organizowanych w ramach inicjatywy i z nich skorzystać.

Ważne terminy:

Prosimy o zgłaszanie wydarzeń w ramach „Gry o Karierę” najpóźniej do 1 marca 2023, do godz. 15:30: www.graokariere.usz.edu.pl

Wydarzenia zgłoszone po tym terminie nie będą przyjmowane i weryfikowane.

Prosimy, aby podczas organizacji wydarzeń online pamiętać o:

  • Formularzach zapisów na wydarzenia zgodnych z RODO
  • Używaniu bezpiecznych platform rekomendowanych do pracy zdalnej przez Państwa Uczelnię (np. w przypadku Uniwersytetu Opolskiego jest to MS Teams, Uniwersytet Jagielloński korzysta w MS Teams i Cisco Webex)

Biura Karier, które nie wezmą udziału w wydarzeniu, bardzo prosimy o wsparcie w postaci promocji inicjatywy na swoich stronach internetowych, za pośrednictwem mediów społecznościowych lub innych dostępnych kanałów.

Dodatkowych informacji udziela Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego, które koordynuje działania związane z projektem: Grażyna Wojdyńska, tel. (12) 663 26 43, e-mail: grazyna.wojdynska@uj.edu.pl

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie!

Udostępnij post

Skip to content