W dniach 19 – 20 maja 2022r na Uniwersytecie las Palmas de Gran Canaria (Hiszpania) odbyło się pierwsze „na żywo” spotkanie uczestników projektu Rethink Finance, będącego efektem współpracy międzynarodowej na szej Uczelni. Liderem projektu jest Uniwersytet Luciana Blagi w Sibiu, Rumunia. Projekt jest realizowany przez konsorcjum 6 instytucji, w tym także Uniwersytet w Sienie (Włochy), Uniwersytet Las Palmas de Gran Canaria (Hiszpania), Institut de Haute Formation aux Politiques Communautaires (Belgia) oraz Bold Technologies SRL (Rumunia).

Ze strony polskiej w spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów dr hab. Marta Maciejasz, prof. UO oraz Z-ca Dyrektora dr Robert Poskart. Podczas spotkania zaprezentowano model funkcjonowania uczelni partnerskich, przedstawiono założenia programów kształcenia na odległość w zakresie ekonomii i finansów, jak i również program odbywającego się wkrótce szkolenia nauczycieli akademickich w Sibiu oraz szkoły letniej dla studentów partnerskich uczelni.

W dalszej części spotkania poddano dyskusji plan zarządzania ryzykiem projektu oraz ramowe założenia wspólnej publikacji naukowej.