I edycja Międzynarodowego Letniego Uniwersytetu „UNISUM” organizowana przez Uniwersytet „Haxhi Zeka” w Peji właśnie się rozpoczęła. Głównym celem tego wydarzenia jest stymulowanie współpracy międzynarodowej z uczelniami, co stanie się podstawą stworzenia lepszych możliwości w dziedzinie nauki i procesu dydaktycznego. Wydarzenie to rozpoczęło się 24 czerwca i potrwa do 8 lipca 2022 roku. a w jego ramach zaoferowano szeroki zakres zajęć multidyscyplinarnych , takich jak: ekonomia, turystyka, agrobiznes, prawo i sztuka.

W zajęciach bierze udział 3-osobowa grupa studentów z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz studenci z innych uczelni i krajów, zaś jedną z osób prowadzących zajęcia jest dr Laura Płatkowska-Prokopczyk. Uroczystego otwarcia dokonał Prorektor Uniwersytetu Haxhi Zeka Prof. Edmund Beqiri.

Wszystkim uczestnikom życzymy satysfakcji, nowych kompetencji i niezapomnianych wrażeń.