W dniu 26 maja 2022r. w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród uczestnikom konkursu „Firma solidarna ze studentami”.
Konkurs organizowany był przez firmę Paretti przy współpracy studentów z koła naukowego Maestros de la Economia z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej oraz koła naukowego Aurum z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął m.in. Marszałek Sejmiku Województwa Opolskiego– Andrzej Buła, Arkadiusz Wiśniewski – Prezydent Miasta Opola, Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 30 opolskich firm. W ramach konkursu „Firma solidarna ze studentami” przyznano nagrody w trzech kategoriach: prace dorywcze, praktyki i staże oraz absolwenci. Celem konkursu było wyróżnienie tych pracodawców, którzy wspierają studentów w trakcie studiów, dając możliwość łączenia zdobycia ważnego na rynku pracy doświadczenia zawodowego z nauką.

Wydział Ekonomiczny UO reprezentowany był przez Dziekana dra Bartosza Chorkowego, Dyrekcję Instytutu Ekonomii i Finansów, w osobach dr hab. Marty Maciejasz, prof. UO oraz dra Roberta Poskarta.

Pełny ranking zwycięzców konkursu znajduje się na stronie: [link]
Więcej informacji NTO [link]