Przejdź do treści

Kierunki studiów

Finanse i rachunkowość

System studiów: stacjonarne / niestacjonarne
Tryb studiów: I stopnia
Czas trwania: 3 lata
Profil: Ogólnoakademicki 

Finanse i rachunkowość to kierunek studiów, który łączy wiedzę z zakresu finansów, zarządzania finansami, rachunkowości oraz prawa gospodarczego. Program kształcenia na tym kierunku ma na celu przygotowanie studentów do podejmowania decyzji finansowych w organizacjach różnego typu, a także do prowadzenia działalności gospodarczej z uwzględnieniem zasad rachunkowości, analizowania sprawozdań finansowych oraz planowania budżetu.

Moduł Finanse przedsiębiorstwa została opracowana z myślą o absolwentach, którzy wiążą swoją karierę z finansami podmiotów funkcjonujących w gospodarce realnej, niezależnie od ich wielkości i stopnia zbiurokratyzowania (mikro, małe, średnie, korporacje, spółki Państwowe i notowane na giełdzie).

Moduł Doradztwo podatkowe skierowany jest do osób, które chcą pracować w biznesie, a w szczególności nauczyć się zakładać i prowadzić księgi i ewidencje, dokonywać rozliczeń, sporządzać sprawozdania i deklaracje, wykorzystywać informacje finansowe i prowadzić analizy podatkowe.

Moduł Rynki finansowe obejmuje przedmioty związane z szeroko rozumianym rynkiem finansowym, dzięki czemu absolwenci uzyskają wszechstronną wiedzę, przydatną w praktyce.

Moduły/specjalności:

  • Finanse przedsiębiorstwa
  • Doradztwo podatkowe
  • Rynki finansowe

 

Absolwent:

Absolwent studiów I stopnia kierunku Finanse i rachunkowość posiada wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz umiejętności analizy podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowych jednostek gospodarczych. Absolwent tego kierunku rozumie przyczyny i skutki występowania zjawisk gospodarczych na szczeblu makro- i mikroekonomicznym w warunkach otwartej gospodarki rynkowej. Potrafi również odnajdywać i analizować materiały źródłowe z zakresu finansów i rachunkowość.



System studiów: stacjonarne / niestacjonarne

Tryb studiów: II stopnia
Czas trwania: 2 lata
Profil: Ogólnoakademicki 

Studia II stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość to studia, które rozwijają i pogłębiają wiedzę oraz umiejętności zdobyte na poziomie licencjackim. Skierowany jest do osób, które pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zarządzania finansami, rachunkowości, analizy finansowej oraz prawa gospodarczego.

Moduł Zarządzanie finansami z wykorzystaniem systemów ERP to profesjonalne przygotowanie słuchaczy do praktycznego wykorzystania i wdrożenia zintegrowanych systemów informatycznych klasy ERP w nowoczesnym środowisku biznesowym z wykorzystaniem oprogramowania różnych firmy. Studia obejmują przedstawienie systemów ERP z praktyczną realizacją, poprzez przejście od ogólnego widoku systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa.

Moduł ubezpieczenia i bankowość to studia nakierowane są na wyposażenie w wiedzę teoretyczną i praktyczną, niezbędną do współpracy banków, firm ubezpieczeniowych oraz wielu innych instytucji finansowych z klientami indywidualnymi i gospodarczymi. Moduł skierowany do studentów, którzy chcą pozyskać nowoczesną i dostosowaną do zmieniających się warunków gospodarczych wiedzę z zakresu finansów, bankowości i ubezpieczeń.

Moduł Rachunkowość i rewizja finansowa to studia na kierunku i module nakierowane są na wyposażenie w specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia rachunkowości i auditingu w różnych jednostkach gospodarczych i organizacjach zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi przepisami prawnymi i regulacjami wewnętrznymi.

Moduły/specjalności:

  • Zarządzanie finansami z wykorzystaniem systemów ERP

  • Ubezpieczenia i bankowość

  • Rachunkowość i rewizja finansowa

Absolwent:

Absolwent studiów II stopnia kierunku Finanse i rachunkowość posiada zaawansowaną – w stosunku do studiów pierwszego stopnia – wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości. Rozumie występowanie zjawiska ryzyka na rynku finansowym i globalnym oraz potrafi nim zarządzać. Potrafi on również przeprowadzić analizy finansowe oraz fundamentalne i wyciągać z nich właściwe wnioski. Absolwent tego kierunku rozumie przyczyny i skutki występowania zjawisk gospodarczych na szczeblu makro- i mikroekonomicznym w warunkach otwartej gospodarki rynkowej. Potrafi również odnajdywać i analizować materiały źródłowe z zakresu finansów i rachunkowości.

Rekrutacja na studia na kierunku Finanse i rachunkowość:
studia I-stopnia (3-letnie), stacjonarne
studia I-stopnia (3-letnie), niestacjonarne
studia II-stopnia (2-letnie), stacjonarne (magisterskie)
studia II-stopnia (2-letnie), stacjonarne (magisterskie)

Ekonomia

Rodzaj studiów: licencjackie
System studiów: stacjonarne
Tryb studiów: I stopnia
Czas trwania: 3 lata
Profil: Ogólnoakademicki 

Ekonomia I stopnia to kierunek, który przygotowuje do diagnozowania, interpretowania oraz rozwiazywania problemów ekonomicznych, które dotyczą podmiotów rynkowych, rynku i gospodarki. Podczas studiów student zapoznaje się z podstawami wiedzy ekonomicznej oraz nauk pokrewnych realizując zagadnienia z zakresu m.in.: mikroekonomii i makroekonomii, międzynarodowych stosunków gospodarczych, polityki społecznej i gospodarczej, finansów i rachunkowości, zarządzania, analizy ekonomicznej, matematyki, statystyki i ekonometrii.

W ramach specjalności Analiza rynku student zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu zbierania, przetwarzania i interpretowania danych rynkowych. Poznaje specyfikę funkcjonowania wybranych rynków oraz metody oraz narzędzia, które można wykorzystać w analizie rynku.

W ramach specjalności Ekonomika przedsiębiorstwa student zapoznaje się bardziej szczegółowo z finansowymi i zarządczymi aspektami funkcjonowania przedsiębiorstw we współczesnej gospodarce. Nabywa umiejętności w zakresie rozwiazywania problemów biznesowych.

W ramach specjalności Gospodarka i społeczeństwo student zdobywa wiedzę z zakresu społecznych aspektów funkcjonowania gospodarki rynkowej. Poznaje od strony praktycznej kierunki i działania podejmowane w obszarze polityki społecznej.

Moduły/specjalności:

  • Analiza rynku
  • Ekonomika przedsiębiorstwa
  • Gospodarka i społeczeństwo

 

Absolwent:

Absolwent kierunku posiada szeroką wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania oraz dyscyplin pokrewnych. Potrafi prowadzić analizy ekonomiczne procesów zachodzących w gospodarce, na rynku i w przedsiębiorstwie. Nabyta w trakcie studiów umiejętność interpretacji danych ekonomicznych pozwala podejmować trafne decyzje w zakresie zarządzania czynnikiem społecznym, produkcją i finansami oraz organizacji w przedsiębiorstwach. Jest wyposażony w wiedzę na temat profesjonalnych metod badania zjawisk i procesów ekonomicznych, pozwalających efektywnie rozwiązywać problemy ekonomiczno-finansowe podmiotów rynkowych. Posiada umiejętność działania w konkurencyjnym otoczeniu krajowym, międzynarodowym i globalnym, sprawnie posługując się narzędziami analitycznymi, pozwalającymi rozpoznać sytuację danego podmiotu oraz jego otoczenie. Posiada również niezbędną wiedzę i umiejętności do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

 


 

System studiów: stacjonarne
Tryb studiów: II stopnia
Czas trwania: 2 lata
Profil: Ogólnoakademicki 

Ekonomia II stopnia to kierunek, w ramach którego student pogłębia wiedzę o gospodarce i funkcjonowaniu podmiotów rynkowych w kontekście współczesnych trendów w ekonomii. Student dalej rozwija i pogłębia swoje umiejętności, szczególnie w obszarze modelowania i prognozowania zjawisk ekonomicznych oraz oceny ryzyka i opłacalności inwestycji.

Specjalność Analiza rynku ma charakter interdyscyplinarny i łączy zagadnienia z obszaru analizy biznesowej, strategii marketingowych czy też psychologii reklamy.

W ramach specjalności Analityka gospodarcza student podnosi swoje kompetencje i umiejętności w zakresie wykorzystania technologii informacyjnych do analizowania danych gospodarczych. Stanowi to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w obszarze, ze względu na stale postępują cyfryzację procesów ekonomicznych.

Specjalność Polityka ekonomiczna w warunkach globalizacji stanowi rozwinięcie zagadnień dotyczących podejmowania decyzji w ramach polityki ekonomicznej państwa, ze szczególnym uwzględnieniem działań o charakterze międzynarodowym.

Na specjalności Zrównoważony rozwój student pogłębia wiedzę o gospodarce i podmiotach rynkowych, w szczególności w kontekście dbałości o zasoby naturalne i dobrobyt przyszłych pokoleń. Dowiaduje się jak powinien funkcjonować zrównoważony biznes, zrównoważony transport czy też jak możemy jako konsumenci wspierać ideę zrównoważonego rozwoju.

Moduły/specjalności:

  • Analiza rynku
  • Analityka gospodarcza
  • Polityka ekonomiczna w warunkach globalizacji
  • Zrównoważony rozwój

 

Absolwent:

Absolwent studiów Ekonomia II stopnia jest przygotowany do podjęcia pracy we wszelkich podmiotach i instytucjach zgłaszających zapotrzebowanie na profesjonalną kadrę ekonomiczną i menedżerską różnych szczebli (przedsiębiorstwa, instytucje i jednostki administracji centralnej oraz samorządowej, instytucje okołobiznesowe, organizacje pozarządowe), może również podjąć własną działalność gospodarczą, a także prowadzić pracę naukowo-badawczą. Podjęcie i ukończenie studiów ekonomicznych na dwóch szczeblach pozwala uzyskać absolwentowi zróżnicowany, praktyczny i niezmiernie przydatny w przyszłym życiu zawodowym, pakiet kompetencji i umiejętności. Uniwersalny charakter wykształcenia ekonomicznego pozwala odnaleźć się zasadniczo w każdym obszarze funkcjonowania gospodarki. Zatem daje duże szanse na stworzenie solidnych podstaw do budowy przyszłego życia zawodowego.

Rekrutacja na studia na kierunku Ekonomia:
studia I-stopnia (3-letnie), stacjonarne
studia II-stopnia (2-letnie), stacjonarne (magisterskie)
– studia II-stopnia (2-letnie), stacjonarne (magisterskie)
– studia II-stopnia (2-letnie), stacjonarne (magisterskie)

Logistyka

Rodzaj studiów: licencjackie
System studiów: stacjonarne
Tryb studiów: I stopnia
Czas trwania: 3 lata
Profil: Ogólnoakademicki 

Logistyka studia I stopnia to studia łączące w sobie teorię i praktykę, gdzie zdobywa się wiedzę i praktyczne umiejętności w jednej z najistotniejszych dyscyplin we współczesnej ekonomii i naukach o zarządzaniu, która przy tym jest jedną  z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż gospodarki w skali międzynarodowej.

W ramach specjalności analityka danych w logistyce student zdobywa umiejętności zbierania, przetwarzania i interpretowania danych związanych z procesami logistycznymi. Studenci poznają narzędzia analityczne, takie, które pozwalają na tworzenie prognoz, modelowanie procesów logistycznych i podejmowanie decyzji opartych na danych.

W ramach specjalności zrównoważony rozwój w logistyce studenci nauczą się w jaki sposób zarządzać procesami logistycznymi w sposób przyjazny dla środowiska, optymalizować zużycie energii i zasobów naturalnych oraz wdrażać zasady gospodarki o obiegu zamkniętym. Zdobędą umiejętności zarządzania odpadami, ekologiczną logistykę transportową oraz regulacje prawne dotyczące ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Moduły/specjalności:

  • Zrównoważony rozwój w logistyce
  • Analityka danych w logistyce

 

Absolwent:

Absolwent posiada wszechstronną wiedzę na temat procesów logistycznych, zarządzania łańcuchem dostaw, transportu, magazynowania i dystrybucji towarów. Zna narzędzia i technologie stosowane w logistyce, a także ma świadomość wyzwań związanych z globalizacją rynku i rosnącą konkurencją. Absolwent potrafi planować, koordynować i optymalizować procesy logistyczne, uwzględniając aspekty związane ze zrównoważonym rozwojem. Absolwent jest w stanie przeprowadzać analizę dużych zbiorów danych logistycznych, identyfikować wzorce, prognozować zapotrzebowanie na usługi logistyczne oraz optymalizować procesy w łańcuchu dostaw w oparciu o dane.


Rodzaj studiów: magisterskie
System studiów: stacjonarne / niestacjonarne
Tryb studiów:  II stopnia
Czas trwania: 2 lata
Profil: praktyczny

Studia na kierunku Logistyka II stopnia mają na celu przygotowanie studentów do pełnienia kluczowych ról menedżerskich w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Absolwenci tego kierunku będą posiadać zaawansowaną wiedzę na temat procesów logistycznych, strategii optymalizacji oraz zarządzania transportem i dystrybucją, a także umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania międzynarodowymi łańcuchami dostaw i współpracy z globalnymi rynkami.

W ramach specjalności Logistyka w biznesie studenci poznają kluczowe aspekty zarządzania łańcuchem dostaw, logistyki produkcji, magazynowania, dystrybucji i transportu, a także w jaki sposób integracja logistyki z innymi funkcjami przedsiębiorstwa wpływa na jego efektywność i konkurencyjność. Studia obejmują zagadnienia związane z optymalizacją kosztów, poprawą jakości usług logistycznych oraz zastosowaniem nowoczesnych narzędzi technologicznych w logistyce.

W ramach specjalność Logistyka międzynarodowa studenci zdobywają wiedzę na temat specyfiki transportu międzynarodowego, norm i regulacji prawnych obowiązujących w różnych krajach, strategii importu i eksportu, a także zarządzania ryzykiem w transporcie międzynarodowym. Kładzie się duży nacisk na rozwój umiejętności negocjacyjnych oraz zrozumienie globalnych trendów gospodarczych, które wpływają na handel międzynarodowy.

Moduły/specjalności:

  • Logistyka w biznesie
  • Logistyka międzynarodowa

 

Absolwent:

Absolwent kierunku Logistyka II stopnia zdobędzie kompetencje w zakresie logistyki różnorodnych podmiotów funkcjonujących w ramach łańcucha dostaw oraz specyfiki procesów logistycznych w organizacjach (w zaopatrzeniu, wytwarzaniu, dystrybucji i sprzedaży).

Absolwent nabywa wiedzę dotyczącą funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, a także kompetencje w zakresie zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych.

Rekrutacja na studia na kierunku Logistyka:
studia I-stopnia (3-letnie), stacjonarne
studia II-stopnia (2-letnie), stacjonarne (magisterskie)

Zarządzanie

Rodzaj studiów: licencjackie
System studiów: stacjonarne
Tryb studiów: I stopnia
Czas trwania: 3 lata
Profil: Praktyczny

Studia na kierunku Zarządzanie I stopnia to jeden z najbardziej otwartych, interdyscyplinarnych kierunków studiów o bardzo szerokim spektrum tematycznym. To wyjątkowy kierunek dający możliwość naturalnej identyfikacji własnych zainteresowań i wykorzystania indywidualnej kreatywności. Studia zarządzanie mają na celu przygotowanie studentów do pełnienia ról menedżerskich w różnych branżach i organizacjach. Studia koncentrują się na rozwój umiejętności zarządzania organizacjami, zarządzania ludźmi, projektami oraz podejmowania decyzji strategicznych.

Z punktu widzenia zwiększania szans na rynku pracy Zarządzanie I stopnia to najlepsze towarzystwo ludzi aktywnych, odpowiedzialnych i zaangażowanych w procesie wyboru ścieżki własnego rozwoju zawodowego. Kluczową rolę przypisuje się w nim umiejętnościom pracy zespołowej, komunikowania się, gospodarowania kapitałem społecznym i własnym czasem, wymaganym w każdej organizacji i na każdym stanowisku. Wysoki poziom kompetencji nabytych i doskonalonych na kierunku Zarządzanie pozwoli na sprawne zarządzanie w przedsiębiorstwach wytwórczych i usługowych, w jednostkach sektora publicznego oraz organizacjach społecznych.

Absolwent:

Absolwent nabędzie zaawansowaną wiedzę z zakresu zarządzania, pozna podstawowe zasady tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości, będzie przygotowany do zachowań przedsiębiorczych. Posiądzie umiejętności i kompetencje do rozpoznawania, diagnozowania, oceny i rozwiązywania problemów wynikających z funkcjonowania i rozwoju organizacji w zmiennym otoczeniu, do określenia jego wpływu na dalszy rozwój.


Rodzaj studiów: magisterskie
System studiów: stacjonarne
Tryb studiów: II stopnia
Czas trwania: 2 lata
Profil: Praktyczny

Studia na kierunku Zarządzanie II stopnia mają na celu rozwój kompetencji menedżerskich, umożliwiając absolwentom pełnienie wyższych ról zarządzających w organizacjach o różnej wielkości i strukturze. Program studiów koncentruje się na zaawansowanych zagadnieniach strategicznych, zarządzaniu zmianą, innowacjami, analizie danych oraz umiejętności podejmowania decyzji w kontekście dynamicznych rynków i globalizacji. Absolwenci są przygotowani do zarządzania organizacjami w sposób efektywny, innowacyjny i odpowiedzialny.

Studia na kierunku zarządzanie zapewni studentom wysokie kompetencje, pożądane na rynku pracy. Szerokie zastosowanie innowacyjnych metod kształcenia oraz aktywizacja studentów czyni proces kształcenia bardziej atrakcyjnym, a jednocześnie pozwala na zdobycie przez nich kwalifikacji praktycznych, tak istotnych z punktu widzenia pracodawców. Program studiów zapewni studentom warunki do rozwoju kompetencji i kreatywności. Stosowanie nowoczesnych metod kształcenia pozytywnie wpływa także na podnoszenie kwalifikacji pracowników, stymulując ich do kreowania postaw innowacyjnych.

Absolwent:

Absolwent nabędzie umiejętności samodzielnej i grupowej analizy i oceny organizacji, grup strategicznych, sektora i gospodarki oraz komunikatywnego ich prezentowania w języku polskim i obcym. Będzie też przygotowany do samodzielnego uczenia się, poszerzania i aktualizowania wiedzy oraz do przestrzegania zawodowych standardów etycznych oraz podejmowania pracy we wszystkich instytucjach i organizacjach gospodarczych – w różnych typach przedsiębiorstw w dowolnym sektorze i branży, w jednostkach samorządu terytorialnego, organizacjach publicznych, instytucjach finansowych, bankach; może też prowadzić własną działalność gospodarczą.

Rekrutacja na studia na kierunku Zarządzanie:
studia I-stopnia (3-letnie), stacjonarne
studia II-stopnia (2-letnie), stacjonarne (magisterskie)

Economics – module: International Business (studia w jęz. angielskim)

System studiów: stacjonarne
Tryb studiów: I stopnia
Czas trwania: 3 lata
Profil: Ogólnoakademicki

Economics: International Business stanowi ofertę studiów na kierunku Ekonomia realizowanych całkowicie w języku angielskim. Studia na tej specjalności, podobnie jak ich polski odpowiednik, przygotowują do diagnozowania, interpretowania oraz rozwiazywania problemów ekonomicznych, które dotyczą podmiotów rynkowych, rynku oraz całej gospodarki. Podczas studiów student zapoznaje się z podstawami wiedzy ekonomicznej oraz nauk pokrewnych realizując zagadnienia z zakresu m.in.: mikroekonomii i makroekonomii, międzynarodowych stosunków gospodarczych, polityki społecznej i gospodarczej, finansów i rachunkowości, zarządzania, analizy ekonomicznej, matematyki, statystyki i ekonometrii.

Niewątpliwym walorem studiowania na tej specjalności, jest możliwość nauki i nieustanego posługiwania się językiem angielskim. Nie tylko w jego czysto słownikowej odmianie, ale również poprzez nieustanne obcowanie z różnymi jego formami, które mamy możliwość poznać poprzez obcowanie ze studentami z różnych narodowości.

W ramach specjalności International Business student zaznajamia się ze specyfiką funkcjonowania przedsiębiorstw międzynarodowych oraz współczesnymi wyzwaniami cywilizacyjnymi, takimi jak globalizacja czy zrównoważony rozwój.

Moduły/specjalności:

  • International Business

 

Absolwent:

Absolwent kierunku posiada szeroką wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania oraz dyscyplin pokrewnych. Potrafi prowadzić analizy ekonomiczne procesów zachodzących w gospodarce, na rynku i w przedsiębiorstwie, w tym w przedsiębiorstwie międzynarodowym. Nabyta w trakcie studiów umiejętność interpretacji danych ekonomicznych pozwala podejmować trafne decyzje w zakresie zarządzania czynnikiem społecznym, produkcją i finansami oraz organizacji w przedsiębiorstwach. Jest wyposażony w wiedzę na temat profesjonalnych metod badania zjawisk i procesów ekonomicznych, pozwalających efektywnie rozwiązywać problemy ekonomiczno-finansowe podmiotów rynkowych. Posiada umiejętność działania w konkurencyjnym otoczeniu krajowym, międzynarodowym i globalnym, sprawnie posługując się narzędziami analitycznymi, pozwalającymi rozpoznać sytuację danego podmiotu oraz jego otoczenie. Posiada również niezbędną wiedzę i umiejętności do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent posiada ponadto umiejętności pracy w zespołach, które tworzą osoby o różnych narodowościach oraz pochodzące z różnych kręgów kulturowych. Stanowi to niewątpliwy walor, zwłaszcza w momencie rozważania zatrudnienia w międzynarodowych korporacjach, które z reguły posiadają taką właśnie strukturę zatrudnienia.

Economics – module: Sustainable Development (studia w jęz. angielskim)

System studiów: stacjonarne
Tryb studiów: I stopnia
Czas trwania: 2 lata
Profil: Ogólnoakademicki

Economics II stopnia to kierunek, w ramach którego student pogłębia wiedzę o gospodarce i funkcjonowaniu podmiotów rynkowych w kontekście współczesnych trendów w ekonomii. Student jeszcze bardziej rozwija swoje umiejętności, szczególnie w obszarze modelowania i prognozowania zjawisk ekonomicznych oraz oceny ryzyka i opłacalności inwestycji.

Na specjalności Sustainable Development student pogłębia wiedzę o gospodarce i podmiotach rynkowych, w szczególności w kontekście dbałości o zasoby naturalne i dobrobyt przyszłych pokoleń. Dowiaduje się jak powinien funkcjonować zrównoważony biznes, zrównoważony transport czy też jak możemy jako konsumenci wspierać ideę zrównoważonego rozwoju.

Moduły/specjalności:

  • Sustainable Development

 

Absolwent:

Absolwent studiów Ekonomia (moduł Sustainable Development) jako specjalista w obszarze zrównoważonego rozwoju jest przygotowany do podjęcia pracy we wszelkich podmiotach i instytucjach zgłaszających zapotrzebowanie na profesjonalną kadrę ekonomiczną i menedżerską różnych szczebli (przedsiębiorstwa, instytucje i jednostki administracji centralnej oraz samorządowej, instytucje okołobiznesowe, organizacje pozarządowe), może również podjąć własną działalność gospodarczą, a także prowadzić pracę naukowo-badawczą.