Drodzy Studenci!

W związku z zainteresowaniem studentów wyjazdami w ramach Programu Erasmus+, oraz w związku z dostępnymi jeszcze środkami na wyjazdy studenckie w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2019/2020, Biuro Dydaktyki i Spraw Studenckich obsługujące Program Erasmus+ uprzejmie informuje o ogłoszeniu dodatkowej rekrutacji studentów na studia oraz na praktyki w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 do krajów Programu (KA 103).

Rekrutacja potrwa od 17.10.2019 do 25.10.2019.

Aby wziąć udział w rekrutacji studenci powinni wypełnić odpowiedni wniosek wyjazdowy (wnioski dostępne na naszej stronie internetowej: www.erasmusplus@uni.opole.pl), na wniosku uzyskać akceptację Dziekana Wydziału oraz Państwa jako Koordynatorów Programu Erasmus+. Kompletny wniosek wyjazdowy studenci powinni dostarczyć do Państwa w czasie trwania rekrutacji.

Po zakończeniu rekrutacji tj. do 28.10.2019 uprzejmie prosimy aby dostarczyli Państwo do naszego Biura wszystkie oryginały kompletnych wniosków wyjazdowych studentów wraz z Listami nominacyjnymi (rankingowymi) oraz kartą oceny aplikantów (osobno dla studentów i praktykantów; wzory dokumentów w załączeniu).

Będę bardzo wdzięczna za rozpowszechnienie informacji o rekrutacji wśród studentów w Państwa jednostkach. Studentów można kierować na naszą stronę internetową www.erasmusplus.uni.opole.pl ,gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów w ramach programu.

Bardzo pomocne będzie rozpropagowanie tej informacji także wśród pracowników dydaktycznych wydziału, z jednoczesną prośbą o informowanie studentów o rekrutacji w trakcje zajęć dydaktycznych.

Lista wszystkich uczelni, z którymi dana jednostka ma podpisane umowy znajduje się na stronie:  www.erasmusplus.uni.opole.pl

/Zachęcamy również do sprawdzenia listy uczelni partnerskich w Państwa Instytucie/Wydziale (wraz z liczbą miejsc) w USOSwebie. Koordynatorzy Programu w jednostkach UO znajdą potrzebne informacje w zakładce Dla pracowników -> “Wymiana studencka”./

(W związku z tym, że limity dostępnych miejsc na niektórych uczelniach zostały już wyczerpane, studentów można kierować do naszego biura w celu upewnia się czy pozostały jeszcze wolne miejsca.)

Prosimy, aby studenci wpisywali na wniosku tylko jedną uczelnię, do której chcieliby być nominowani.

Przypominamy, że w rekrutacji nie będą brały udziału:

– wnioski wyjazdowe osób, które nie będą znajdowały się na liście nominacyjnej i/lub karcie oceny aplikanta,

– osoby z list nominacyjnych, których wniosek wyjazdowy nie będzie dostarczony z listą nominacyjną i kartą oceny aplikantów,

– niekompletne wnioski studentów.

Rekrutacja dotyczy zarówno Programu Erasmus+, jak i Programu PO WER (stypendyści z dodatkiem socjalnym oraz specjalnym).

Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej www.erasmusplus.uni.opole.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów do rekrutacji.

D.S. “KMICIC”
ul. GRUNWALDZKA 31,
45-054, Opole

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów do rekrutacji!
Zespół Erasmus+