W dniach 14-15 marca, w ramach ogólnopolskiej VI edycji Nocy Szkoleń, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego zorganizował ciekawe warsztaty i szkolenia.

Warsztaty z Gry logistycznej TransEdu przygotowało Międzyuczelniane Koło Naukowe LogPoint pod opieką dr inż. Iwony Pisz, dr Sabiny Wyrwich-Płotki. Zajęcia poprowadziły przedstawicielki koła Pani Sara Zok i Samanta Pasławska. Celem warsztatów było umożliwienie uczestnikom nabycie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu przewozu ładunków. Uczestnicy wcielili się w rolę przewoźnika drogowego i wykorzystując flotę pojazdów zawierali odpowiednie transakcje biznesowe ze zleceniodawcami. Rozgrywkę wygrała studentka II stopnia Ekonomii Pani Magdalena Pawlak.

„Jak skutecznie grać na giełdzie?” – szkolenie, na którym uczestnicy poznali istotę i założenia metod analizy giełdowej, nabyli umiejętności przeprowadzenia analizy wykresów, poznali różnorodne strategie inwestycyjne wykorzystywane na rynku kapitałowym, a także nabyli umiejętności minimalizowania ryzyka inwestycyjnego. Szkolenie przeprowadził dr Bartosz Chorkowy.

Podczas szkolenia „Jak zarabiać w Internecie?” uczestnicy poznali klasyfikację platform wymiany informacji w Internecie, modele biznesu internetowego, a także aktywne i pasywne sposoby zarabiania w Internecie. Przedstawione zostały sposoby prowadzenia skutecznego i dochodowego sklepu internetowego, biznesu w mediach społecznościowych oraz uczestnicy zostali zapoznani  z narzędziami pomiaru mediów społecznościowych. Szkolenie przeprowadził dr Daniel Rodzeń.

„Jak czytać księgi wieczyste?” – tematem szkolenia było omówieniu elektronicznego systemu ksiąg wieczystych w Polsce. Słuchacze nabyli umiejętności czytania i analizowania ksiąg wieczystych. Szkolenie przeprowadziła dr Aleksandra Piasecka.

Na szkoleniu pt. „Zaprojektuj własne M” uczestnicy mieli możliwość poznania poszczególnych etapów projektowania wnętrz mieszkalnych uwzględniając ergonomię oraz układ funkcjonalny. Poznali podstawowe zasady projektowania kuchni, łazienki, części dziennej oraz sypialni. W oparciu o zdobyte informacje słuchacze samodzielnie zaprojektowali wnętrze mieszkania. Ostatnią część szkolenia stanowiło omówienie wykonanych prac w formie otwartej dyskusji. Szkolenie przeprowadził mgr inż. arch. Jarosław Oglęcki.

Nad przebiegiem szkoleń czuwał dr Daniel Rodzeń – koordynator Nocy Szkoleń na Wydziale Ekonomicznym.