20 listopada 2023 r. zawarto umowę o współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a Oddziałem Okręgowym w Opolu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Swoje podpisy na dokumencie złożyli rektor UO prof. dr hab. Marek Masnyk oraz prezes oddziału Sebastian Kuś i dyrektor Ewa Kąciak.

– Stowarzyszenie Księgowych w Polsce jest najstarszą organizacją, która skupia osoby związane z zawodem księgowego i zawodami pokrewnymi. Nasz Oddział Okręgowy w Opolu jest jednym z 25 funkcjonujących oddziałów w Polsce. Podpisana współpraca łączy naukę z praktyką, ponieważ w ramach jej funkcjonowania będzie także możliwość organizacji praktyk czy staży dla studentów UO – mówił Sebastian Kuś, prezes Oddziału Okręgowego w Opolu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Umowa będzie obejmowała również m.in. wspólne działania na rzecz otoczenia, promocję jednostek uczelni i wydarzeń oraz wsparcie kompetencji absolwentów na rynku pracy.

Obie strony wyraziły nadzieję na owocną współpracę, która przyniesie korzyści zarówno dla środowiska akademickiego, jak i biznesowego.

Źródło: https://uni.opole.pl/page/6097/podpisanie-umowy-o-wspolpracy