W dniu 16 czerwca br. na Uniwersytecie Luciana Blaga w Sybinie (Rumunia) w ramach projektu ReThink Finance rozpoczęły się zajęcia Letniej Szkoły pod hasłem: „Fintech: Digital Finance and Blockchain”. Zajęcia w ramach warsztatów będą trwały do soboty 25 czerwca. W warsztatach bierze udział 30- osobowa grupa studentów z Uniwersytetu w Sienie (Włochy), Uniwersytetu Luciana Blagi w Sibiu (Rumunia) oraz Uniwersytetu Opolskiego. Osobami prowadzącymi zajęcia są prof. Maurizio Pompella (Siena), prof. Marta Maciejasz (Opole), dr Antonio Fasano (Siena) i dr Robert Poskart (Opole).

Warsztaty są jednym w wielu wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu ReThink Finance, organizowanego przy udziale uczelni partnerskich Uniwersytetu im. Luciana Blaga w Rumunii (lidera projektu), Uniwersytetu w Sienie (Włochy), Uniwersytetu Las Palmas de Gran Canaria (Hiszpania), Uniwersytetu Opolskiego, IHF asbl oraz Boldtech.