W dniu 06.06.2022 r. odbył się drugi i finałowy etap konkursu „Od technika do logistyka 3.0”. Konkurs został zorganizowany przez Międzyuczelniane Studenckie Koło Naukowe LogPoint działające przy Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego (opiekun mgr Natalia Boichuk) oraz Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej (opiekun dr inż. Dariusz Masłowski) we współpracy z Kołem Naukowym SIGMA z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stefana „Grota” Roweckiego w Opolu (opiekun mgr Anna Rogowska).

W I zdalnym etapie konkursu wzięło udział prawie 300 uczniów z ponad 20 szkół średnich z województwa opolskiego, dolnośląskiego oraz śląskiego. Natomiast do Opola przyjechało 20 zwycięzców I etapu, którzy wykazali się szeroką wiedzą na temat zagadnień logistycznych.

Przed rozpoczęciem konkursu uczniowie mieli okazję posłuchać wykładu okolicznościowego pt. „Pandemiczna normalność – wyzwanie dla współczesnych łańcuchów dostaw”, który wygłosiła prof. dr hab. Sabina Kauf.
II etap składał się z dziesięciu zadań zamkniętych oraz pięciu zadań otwartych. Po tym etapie konkursu zostało wyłonionych 5 uczniów, którzy mieli za zadanie w III etapie rozwiązać problem dotyczący gospodarki magazynowej w przedsiębiorstwie, jak i zaprezentować swoje pomysły przed publicznością.

Wyniki konkursu kształtowały się następująco:
I miejsce: Aleksander Pawlik z Zespołu Szkół Ekonomicznych W Raciborzu
II miejsce: Mateusz Korzeniec z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego “Grota” w Opolu
III miejsce: Paweł Michlik z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Żorach
IV miejsce: Anna Kozak z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego “Grota” w Opolu
V miejsce: Cezary Kendzierski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a więc oczekujemy na kolejną jego edycję.

Szczególne podziękowania dla Przewodniczącej SKN LogPoint Magdy Białas oraz Zastępcy Przewodniczącej SKN LogPoint Kacpra Maksymiaka, którzy poświęcili dużo czasu i energii w organizację konkursu, a ich kreatywne pomysły przyczyniły się do powstania tego święta wiedzy.