W czwartek, 30 czerwca 2022 roku, w Wyższe Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. 55-lecie pracy naukowo-dydaktycznej świętował Profesor Piotr Blaik, wybitna postać polskiej logistyki, założyciel i wieloletni kierownik Katedry Logistyki i Marketingu na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego, a także wieloletni pracownik i kierownik (do dnia dzisiejszego) Katedry Logistyki i Marketingu w Wyższe Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu.
Dzięki uprzejmości Redakcji „Gospodarki Materiałowej i Logistyki” majowy numer tego prestiżowego czasopisma został w całości poświęcony Jubileuszowi Profesora Piotra Blaika, Z okazji jubileuszu najbliżsi wychowankowie Profesora – dr Tadeusz Pokusa, profesor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu (jednocześnie prorektor tej uczelni) oraz dr hab. inż. Rafał Matwiejczuk, profesor Uniwersytetu Opolskiego (również prorektor tej uczelni), a także ich współpracowniczki, dr Sabina Wyrwich-Płotka, dr inż. Iwona Pisz oraz mgr inż. Marlena Jaworska – przygotowali specjalne artykuły naukowe, które zostały opublikowane w majowym numerze „Gospodarki Materiałowej i Logistyki”.

Panu Profesorowi życzymy wszystkiego najlepszego!