Przez blisko trzy lata naukowcy i studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego wspólnie z zagranicznymi partnerami pracowali nad programami, które do nauki o finansach włączą nowoczesne metody kształcenia. Efekt to kilka innowacyjnych programów nauczania i dwie unikatowe w skali Europy książki. Jednym z ostatnich akcentów programu była zorganizowana przez Wydział Ekonomiczny międzynarodowa konferencja.

– Świat finansów zmienia się dynamicznie, paradygmaty które do tej pory funkcjonowały w tym świecie wymagają nowej analizy w kontekście dydaktyki, ale również nauki – wyjaśniała podczas opolskiej konferencji dr hab. Marta Maciejasz, prof. UO, dyrektorka Instytutu Ekonomii i Finansów, która kierowała projektem na Uniwersytecie Opolskim. – Kluczowe cele projektu opierają się na dwóch filarach: wspieranie możliwości cyfrowych szkolnictwa wyższego oraz wspieranie nauczania i uczenia się – dodawała.

więcej informacji na stronie głównej UO