W piątek 21 kwietnia b.r. studenci I roku kierunku finanse i rachunkowości oraz III roku ekonomii z wraz z opiekunami: dr hab. Martą Maciejasz, prof. UO i dr. Robertem Poskartem gościli w ramach wizyty studyjnej w opolskim oddziale NBP. Gospodarzem spotkania był prof. dr hab. Inż. Paweł Frącz, dyrektor oddziału NBP w Opolu.

W ramach prezentacji wystawy dokonanej przez Pana Dyrektora studenci mieli możliwość zapoznania się z bardzo interesująca kolekcją unikatowych banknotów emitowanych w latach 70-tych ubiegłego wieku. Prezentowane banknoty o tzw. specjalnym przeznaczeniu stanowią niezwykle ciekawy i wartościowy eksponat, mający bardzo dużą wartość historyczną i kolekcjonerską.

Tego typu wizyty studyjne są dla studentów ciekawą sposobnością pozwalającą na zdobycie praktycznej wiedzy o bankowości centralnej, emisji znaków pieniężnych oraz najnowszej historii Polski.