W dniu 22-24 kwietnia 2015 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego gościł Rektor Uniwersytetu w Poczdamie prof. dr. hab. Olivier Gunther oraz Prorektor ds. współpracy z zagranicą prof. dr hab. Ulrike Damschke. W trakcie wizyty goście spotkali się z Władzami Uniwersytetu Opolskiego Rektorem prof. dr hab. Stanisławem Sławomirem Nicieją oraz Prorektorem ds. nauki i finansów prof. dr hab. Januszem Słodczykiem.
W spotkaniu uczestniczyła również Prodziekan Wydziału Ekonomicznego dr hab. Sabina Kauf, prof. UO.
W spotkaniu omówiono możliwości intensyfikacji i poszerzenia współpracy między obydwoma uczelniami. Wskazano na kluczową rolę współpracy Wydziału Ekonomicznego z Wydziałem Społeczno-Ekonomicznym Uniwersytetu w Poczdamie.

Delegacja spotkała się także z Władzami Wydziału Ekonomicznego, w trakcie którego rozmawiano o planach rozwoju współpracy między pracownikami i studentami. Uznano, że istotnym elementem współpracy będzie poszerzenie oferty dydaktycznej dla studentów niemieckich, które może pozwolić na szerszą wymianę w ramach programu Erasmus i DAAD. Wskazano na istotne znaczenie seminariów naukowo-dydaktycznych organizowanych już od ponad 20 lat, w których uczestniczą studenci i pracownicy naukowi obydwu Uniwersytetów. Podkreślono wysoki poziom merytoryczny przygotowanych przez studentów wystąpień.

Głównym punktem wizyty władz Uniwersytetu w Poczdamie był wykład prof. dr hab. Oliviera Gunthera na temat „Wie schön bin ich? Selbstdarstellung und Fremdbeurteilung in sozialen Netzwerken“ Jaki jestem piękny? Autoprezentacja i ocena przez innych w sieciach społecznościowych.

W wykładzie uczestniczyli studenci oraz pracownicy Wydziału Ekonomicznego, Instytutu Filologii Germanistyki oraz Wydziału Prawa i Administracji. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem studentów, którzy aktywnie w nim uczestniczyli.