Cykliczne seminaria Komisji Nauk Rolniczych PAN O/Katowice służą interdyscyplinarnej ocenie programów badawczych realizowanych przez jej członków oraz upowszechnieniu wyników badań. Do udziału w seminarium zgłosili się członkowie Komisji z następujących jednostek naukowych i naukowo-badawczych: Zakład Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej PAN w Gołyszu, Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Grodźcu Śląskim, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski.

Obszar tematyczny konferencji obejmować będzie m.in. problemy związane z: wpływem rolnictwa na środowisko, gospodarką wodą na terenach rolniczych, dobrostanem zwierząt, doskonaleniem gospodarki stawowej, strukturami współzarządzania w rolnictwie, nowymi biobiznesami powstającymi w rolnictwie, spójnością społeczną na obszarach wiejskich.

Termin: 03 listopada 2016
Wydział Ekonomiczny