Uniwersytet Opolski wraz z partnerem Fielmann Polska organizuje wydarzenie pn. „Przejrzyj na oczy – zadbaj o swoją karierę z Fielmann Polska i Uniwersytetem Opolskim”, skierowane do uczniów szkół średnich w województwie opolskim oraz techników optycznych w całej Polsce.

Celem wydarzenia jest profilaktyka zdrowotna narządu wzroku uczniów i nauczycieli, szczególnie narażonych na nowo powstałe zaburzenia w wyniku realizowanej nauki zdalnej.

Dodatkowo uczestnicy zapoznani zostaną z ofertą kształcenia w Uniwersytecie Opolskim i nowo utworzonym kierunkiem studiów, realizowanym przez InstytutFizyki Uniwersytetu Opolskiego: optyka okularowa z elementami optometrii.

Na spotkanie zapraszamy 1 czerwca 2021 roku w godz. 10 – 15 na platformie MsTeams.

Zaplanowano m.in. krótkie wykłady, konkursy z nagrodami oraz zdalny pokaz laserów. Spotkanie będzie prowadzone przez praktyków branży optycznej i ekspertów akademickich. Uczestnicy wydarzenia zapoznają się m.in. z możliwościami związanymi z rozpoczęciem pracy zawodowej oraz dalszym rozwojem kariery po kierunku studiów optyka okularowa z elementami optometrii.

Szczegółowy opis wykładów dostępny jest w załączniku.

Zapisy: uczestnicy proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://badania.uni.opole.pl/index.php/10621

Program wydarzenia Przejrzyj na oczy