W dniach 06-09 grudnia 2017 r. w ramach współpracy partnerskiej Wydziału Ekonomicznego z Uniwersytetem w Poczdamie i z Uniwersytetem Finansowym w St. Petersburgu prof. J. Słodczyka, prof. Sabina Kauf, Prof. J. Karwowski i dr R. Poskart uczestniczyli w konferencji naukowej na temat: Technologiczne i finansowe czynniki wzrostu gospodarczego.

Konferencja otwarta została uroczystym przywitaniem gości przez prof. I. Maksimtsev, rektora SPbSUE, proj. J. Słodczyka, prorektora UO oraz prof. D. Hummel, reprezentującego Uniwersytet w Poczdamie. Konferencja ta była 3 z kolei edycją spotkań trójstronnych, które zapoczątkowane zostały w grudniu 2015 roku w Poczdamie i kontynuowane w grudniu 2016 roku w Opolu.