W dniach 11-13 czerwca 2015 na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym Uniwersytetu w Poczdamie odbyło się pierwsze spotkanie zespołu badawczego zajmującego się zagadnieniami zrównoważonej konsumpcji oraz etnocentryzmu konsumenckiego utworzonego przez pracowników obu uczelni.
Gospodarzami byli prof. Ingo Balderjahn oraz dr Matthias Peyer, Florence Ziesemer oraz Alexandra Klemm z Uniwersytetu w Poczdamie, a uczestnikami: dr Barbara Seegebarth z Politechniki w Braunschweig oraz pracownicy naszego Wydziału dr hab. Sabina Kauf, prof. UO, dr Agnieszka Tłuczak i dr Anna Bruska.
Zespół przygotował wspólny projekt badawczy w polsko-niemieckim konkursie Beethoven, spotkanie było poświęcone kolejnym krokom badawczym podejmowanym w oczekiwaniu na rezultaty oceny zgłoszonego wniosku. Następne spotkanie planowane jest jesienią w Opolu.

[Pokaz zdjęć]